Zavřít reklamu

For Honor – Dojmy z bety

For Honor vypadalo pouze jako obyčejná rubačka. Beta však poněkud změnila náš názor.

1. 2. 2017    

Testovaná verze: PlayStation 4

Během posledního víkendu jsem měl to štěstí, že jsem si mohl vyzkoušet betu hry For Honor. Ačkoliv na mě hra působila jako pouhopouhá rubačka bez většího smyslu, musím rovnou říci, že jsem se šeredně spletl. Hra toho nabídne v plné verzi poměrně dost a je se na co těšit. Pojďme se tedy mrknout na to, jaké byly 4 dny testování této hry?

Hýbe se to luxusně

Prvotně se asi zmíním o kvalitě hry. Přestože šlo betaverzi, tak povětšinou šla hra hladce. Hrál jsem na konzoli PlayStation 4 a musím uznat, že hra vypadá parádně a výjimečně skvěle se hýbe. I ve chvílích, kdy probíhají lité boje a kolem vás je mnoho nepřátel i spolubojovníků, kteří spolu aktivně zápasí, nedochází k propadům frameratu. A že některé bitvy jsou vskutku monumentální.

Avšak veškerým potížím se zátěžový test nevyhnul. Bohužel sem tam se stane, že hra zamrzne, a to z důvodu připojení na servery a chvilku stojí nebo odmítá načíst zápas. Jeden den navíc byly větší problémy s připojením na servery Ubisoftu. Vypadá to tedy, že bude třeba ještě zapracovat na stabilitě a kvalitě serverů, ostatně od toho byl betatest spuštěn. Tyto potíže by snad do plné verze měly vymizet.

Souboje jsou otázkou trpělivosti a stylu

Zpracování hry je pak naživo naprosto famózní. Byl jsem až překvapen, jak krásně jsou vykreslené zbroje jednotlivých bojovníků. Vše se navíc odehrává ve velmi precizně vypiplaných arénách, které nabízí různé možnosti boje. Samotné boje a pohyby postav jsou velmi zdařilé a je až překvapivé, jak jednoduše se to hraje.

Vy jakožto bojovník máte na výběr, jakým způsobem zaútočíte, kam zaútočíte a případně na kterou stranu zvolíte své krytí. Je to tedy trochu jako variace na kámen, nůžky, papír. Kdy vy i váš soupeř volíte, kam zasadíte smrtelnou ránu. Můžete se krýt do obou stran a shora, to samé platí i o útocích, a to bohatě stačí.

Důležité je si také hlídat svou staminu, abyste věděli, zda ještě můžete útočit. Kromě toho při útoku můžete zvolit, zda zaútočíte silně či běžným úderem. Poté je tu také možnost do nepřítele vrazit, čímž ztratí rovnováhu a občas se vám podaří jej na některých hranách doslova shodit dolů.

1 vs 1, 2 vs 2 nebo také 2 vs 1

Velmi dobře funguje soubojový systém. Zkrátka dochází k památným bitvám a mnohdy se vám také stane, že stanete tváří v tvář dvěma či třem nepřátelům. V tu chvíli je tu poněkud problém. Vaše postava je schopna převážně vykrýt pouze útoky jednoho z nepřátel. Nepodařilo se mi, že bych dokázal zabít tři online hráče najednou. Podařilo se mi však nádherně vykrýt dva z nich a následně zaútočit s takovou vervou, že po padnutí prvního, přišla na řadu řada krytí a znovu útok. Dva nepřátele je tedy možné s trochou štěstí porazit.

Beta nabídla tři dostupné módy. Klasický zápas, kdy se postavíte svému soupeři v pěti kolech a bojujete na život a na smrt. Poté mód, kdy hrajete dva proti dvěma. A poslední je takzvaný Dominion, který nabízí až 4 vs 4. Tady se hráči zapojí do bitvy o strategická místa, z nichž získávají body k dosažení vítězství. Kromě toho se tu také potuluje značné množství NPC postav na obou stranách barikády.

Postavy postupně levelují a zvyšují své skilly. Také si můžete zvolit, zda budete hrát za muže či ženu a jaké vybavení jim do bitvy dáte. Tím ovlivňujete své schopnosti a vlastnosti do dalších bojů. Hrát samozřejmě můžete za rytíře, šóguna nebo také Vikinga. Hra navíc kromě hlavního cíle v misi, nabízí i okrajové vedlejší úkoly, které vám za splnění nabídnou lepší vybavení.

Ve hře bude přítomna i kampaň, která je lehce nakousnuta i v betaverzi. Jakási záporná postava jménem Appolyon sjednocuje válečníky vikingů a snaží se je burcovat k tomu, aby kradli, znásilňovali a vraždili. Otázkou zůstává, zda v případě takovéto hry nebude příběh pouze okrajovou záležitostí a jakýmsi doplňkem, který bude dohrán za jedno odpoledne.

For Honor vypadá velmi nadějně. K plusu si určitě můžeme přičíst i české titulky, které byly dostupné i v betě. Jediné, co by mohl být poněkud problém, tak to asi opakující se hratelnost. Mohlo by se tedy stát, že pokud hra nenabídne po delší době nějaký nový obsah, rychle se sama vyčerpá. Zatím to ale vypadá velmi nadějně a už 14. února se dozvíme, jaká hra skutečně je.

For Honor vychází již 14. února ve verzích pro PC, PS4 a Xbox One. V rámci lokalizace nabídne kompletní české titulky.