Zavřít reklamu

Fifa 12 – trailer a informace

Společnost Electronic Arts dnes představila nový systém řízení vlivu hráče na okolí s názvem Player Impact Engine, který je jednou z mnoha revolučních změn v rámci nové sportovní videohry z produkce EA SPORTS™. Nový speciální engine byl ve vývoji dva roky s cílem vyprodukovat pro FIFA 12 model reálných účinků fyzického kontaktu, který hráči pocítí […]

27. 5. 2011    

Společnost Electronic Arts dnes představila nový systém řízení vlivu hráče na okolí s názvem Player Impact Engine, který je jednou z mnoha revolučních změn v rámci nové sportovní videohry z produkce EA SPORTS™. Nový speciální engine byl ve vývoji dva roky s cílem vyprodukovat pro FIFA 12 model reálných účinků fyzického kontaktu, který hráči pocítí při každé interakci. Letošní FIFA 12 je doslova nabitá zásadními inovacemi, inspirovanými různými prvky reálného průběhu fotbalových zápasů, za nimiž stojí vývojový tým série FIFA ze studia EA Canada.

Změny ve FIFA 12 nemají evoluční, ale revoluční charakter,“ uvedl Kaz Makita, výkonný producent série FIFA, která za poslední tři roky nasbírala celkem 136 prestižních videoherních ocenění. „Abychom vytvořili nejautentičtější hru ze série FIFA všech dob, potřebovali jsme novou technologii, která by nám pomohla naši vizi realizovat. Fanoušci okamžitě uvidí, ale především přímo pocítí, jaký význam nový Player Impact Engine má.

Nová technologie Player Impact Engine bude součástí FIFA 12 ve verzích pro počítačový zábavní systém PlayStation®3 a videoherní a zábavní systém Xbox 360®. Fanoušci na vlastní kůži zažijí pocity skutečných hráčů v soubojích o míč včetně účinků vzájemného fyzického kontaktu. Impact Engine neustále v reálném čase zpracovává a vyhodnocuje každý kontakt hráčova těla a je tak schopen produkovat nekonečné množství přirozených a autenticky působících variant vyústění každé kolize. Hráči působí na hřišti dynamičtějším dojmem, při každém osobním souboji se snaží soupeře odstrčit a rychleji se vzpamatovávají z lehčích střetů.

Revoluční změny herního systému na bázi reálných fotbalových prvků přinášejí ve FIFA 12 hlubší a atraktivnější zážitek ze hry. Zcela nová funkce Precision Dribbling (Precizní driblink) umožňuje útočícím hráčům mimořádně jemnou kontrolu míče, zatímco Tactical Defending (Taktická obrana) představuje defenzivní pojetí hry, které vyžaduje stejnou úroveň koncentrace a dovedností jako v reálu. Chování hrou řízených fotbalistů bylo dále vylepšeno funkcí Pro Player Intelligence (Inteligence profesionálních hráčů), což je nová technologie řízení umělé inteligence a výkonů fotbalistů ovládaných hrou. Změn se dočkal i oblíbený mód kariéry, a to v podobě hratelných epizod ze světa skutečného fotbalu, které hru dále obohacují.

Funkce Precision Dribbling nabízí lepší ovládání vedení míče na malém prostoru, více času na rozhodnutí o útoku a lepší kontrolu nad celkovým tempem hry. Inovace v útoku jsou však vyváženy změnami v obranném mechanismu. Defenzíva je nyní díky funkci Tactical Defending stejně důležitá jako ofenzíva, protože v jejích principech fungování hrají stejně velkou roli faktory aktuální pozice jednotlivých hráčů a zachytávání přihrávek, stejně jako provádění obranných zákroků.

Počínání a rozhodování hrou řízených fotbalistů nyní řídí funkce Pro Player Intelligence. Na základě jejích mechanismů jsou hráči schopni vyhodnocovat přednosti i slabiny spoluhráčů a reagovat na situace vzniklé v jejich důsledku díky vlastnímu sebeuvědomění, vnímání okolí, zkušenostem a znalostem. Hráči s mimořádným čtením hry například uvidí příležitost pro vyslání kolmé přihrávky i v situacích, jež by jiný hráč ignoroval. Špílmachr Realu Madrid Kaká se spíše (a rychleji) dokáže rozhodnout oslovit přihrávkou dále postaveného spoluhráče, nežli hráč se slabším přehledem na hřišti. Navíc týmy řízené hrou budou měnit styl svých útočných akcí na základě předností svých hráčů na hřišti a slabých stránek soupeře, čímž vytvoří reálnější zážitek a větší různorodost zápasů.

FIFA 12 rovněž přináší novou verzi módu kariéry s prvky příběhů, inspirovaných skutečnými epizodami fotbalových dějin. O výsledcích zápasů v jejich rámci budou rozhodovat faktory jako morálka hráčů, jejich aktuální forma či pozice v tabulce. Hráči se budou muset vypořádat s mnohem více situacemi a vnějšími faktory než kdykoli předtím a přijímat správná rozhodnutí, protože jejich důsledky se okamžitě projeví v dění na hřišti.

 

 

Co se týče grafické prezentace hry, utkání ve FIFA 12 nyní působí mnohem více jako skutečné televizní přenosy. K vyšší kvalitě hry přispívá i jednodušší navigace v přepracovaném navigačním systému a více než 500 oficiálně licencovaných klubů. FIFA 12 si již nyní můžete předobjednat na http://www.ea.com/cz/1/objednat-fifa-12.