Zavřít reklamu

Fat Princess Adventures – Recenze

Fat Princess se vrací v podtitulu Adventures. Je třeba zachránit království, hrdinové!

16. 12. 2015    

Recenzovaná verze: Playstation 4 (hra je exkluzivním titulem této konzole)

Před pár lety se na konzoli Playstation 3 objevil titul Fat Princess, který spoustu hráčů uhranul pro svou návykovost, nicméně značka pak poněkud zapadla a teprve nyní Sony přišla s novým dílem, který se jmenuje Fat Princess Adventures a od původního konceptu se dosti odklání. Jaká je nová nenasytná princezna?

S bojem roste apetit

Na první pohled možná Fat Princess Adventures působí, jako kdyby byla pouze malou hříčkou, kterou Sony podpořila v rámci indie programu. Zdání však klame. Další hra z univerza Fat Princess je plnohodnotným přírůstkem a sluší se říct, že docela vyvedeným o čemž si řekneme níže. Pravdou je, že hru samotnou jsem nějak příliš nevyhlížel, nicméně mě nakonec nalákala zejména stylizace.

Původní hra byla jiného žánrového zaměření, což asi spoustu hráčů zklame. Adventures si jde svou cestou. Tentokrát jde o jakousi jednoduchou diablovku. Hráč se zhostí role hrdiny, kterého si sám vyprofiluje. Nastavení není sice mnoho, ale jdou zde provést celkem vtipné kreace. Poté se jen vrhnete do dané lokace a takzvaně zrubete, co vám přijde po ruku.

Hratelnost, je velmi jednoduchá s hrdinou procházíte světem, který má celkově sedm velkých lokací. Ostatně stejný počet je i v rámci kapitol. Vy tedy jdete stále kupředu, sbíráte předměty, likvidujete nepřátele a díky drobným RPG prvkům se stále zlepšujete. Základ hratelnosti je tedy opravdu jednoduchý a hra je cílena zejména na hru ve více hráčích.

Království v ohrožení – příbory do ruky!

RPG prvky jsou zde pouze v rámci sběru lepšího vybavení a také levelování postav. Můžete hrát za čtyři třídy, které postupně vylepšujete. Jsou jimi mág, válečník, lučištník a válečný inženýr. Každá z nabízených postav má trochu jiné možnosti a schopnosti. Větší systém vylepšení zde bohužel chybí.

Ale o čem že vlastně hra je? Ocitáte se v království, které žilo v krásné harmonii, nicméně došlo k tomu, že se objeví zlá královna, která přitáhne i s armádou potvor a vy a nakonec i dvě tlusté princezny se vydáváte do boje. Příběh není zrovna to, co vás bude držet až do konce, neboť jde jen o to, zlou královnu zlikvidovat a nastolit opět mír. Poměrně solidní je zde ale humor, kterým se nešetří.

Multiplayer je zde hlavní předností tohoto titulu. Do hry se k vám může připojit až trojice dalších hráčů a pochopitelně zábava narůstá právě s online pomocí. Bohužel je tu problém s kterými si ani multiplayer neporadí, a to je znovuhratelnost. K titulu se možná vrátí jen hrstka hráčů, kteří by se do něj pustili po delší době na vyšší obtížnost, jinak tu ale není důvod se ke hře vracet. Grindhouse režim není dostatečný, jedná se pouze o variantu, kdy jsou vám vylepšovány zbraně a padají také nové.

Excelentní podívaná

Izometrický pohled dal autorům možnost si opravdu vyhrát s grafickým podáním, které je velmi pěkné. Za stylizaci opravdu body nahoru, neboť ta mě na samotném titulu překvapila nejvíce. Vše je v takovém roztomilém hávu a působí až pohádkově. Velmi dobře jsou podané jednotlivé kapitoly, neboť v každé navštívíte jinou lokaci.

Trochu zklamáním je občasný klesající framerate a také docela rušivé délky loadování hry. Pravda lokace jsou poměrně velké, a tak vás načítání nebude trápit tak často, když k němu však dojde, docela se načekáte, a to je poměrně škoda. Délka hry je něco mezi 5-7 hodinami v závislosti na vašich schopnostech a také obtížnosti.

Fat Princess Adventures není žádnou dírou do světa, ale hra slušně pobaví a pokud máte s kým hrát, zábavnost tohoto titulu tím náramně vzrůstá, jen možná škoda drobných technických nedostatků, a také trochu repetitivní hratelnosti. Já jsem si však hru užil a v předvánočním čase dobře padla do noty.

Fat Princess Adventures nenabízí žádnou formu české lokalizace

Klady

- lokace
- bossové
- zpracování

Zápory

- opakující se hratelnost
- pokles FPS
- dlouhé loady

Hodnocení: 68%