Zavřít reklamu

Far Cry Arcade – rozsáhlý mapový editor pro Far Cry 5 se představuje

Far Cry 5 bere mapový editor z předchozích dílů na novou úroveň v režimu Arcade.

6. 3. 2018    

Jistě si vzpomínáte na mapový editor pro čtvrté Far Cry. Díky němu hráči udržovali hru naživu i nějakou dobu po vydání všech DLC, a studna Far Cry gameplaye byla tak prakticky nekonečná. Ubisoft si to moc dobře uvědomuje        a tuto fíčuru v nadcházejícím pátém díle série rozšiřuje v podobě Far Cry Arcade.

Arcade režim nabídne možnost vytvářet vlastní mapy za pomoci až 9000 objektů z Far Cry 4, Far Cry Primal, Far Cry 5, Watch Dogs, Assassin’s Creed IV: Black Flag a Assassin’s Creed Unity, přičemž vaši kreativitu nic nelimituje, takže pokud chcete nacpat dům z Watch Dogs na pravěké Slovensko, nic vám nebrání. Na těchto mapách pak budete moci řádit sami, v kooperaci nebo v PvP 12 na 12 hráčů – „možnosti jsou nekonečné“.

Po vydání hry přibude do editoru 6 aktualizací, přičemž každá přinese ještě další objekty (to kdyby vám náhodou bylo 9000 málo). Navíc s každým vydaným placeným rozšířením (plánují se 3) pro Far Cry 5 dostanete k dispozici objekty právě z daného DLC.

A abyste se vyznali v nepřeberném množství výtvorů komunity (malou částí map ovšem budou přispívat i sami vývojáři), mapy bude možné hodnotit a filtrovat v integrovaném prohlížeči, a také vytvářet playlisty.

Za hraní Arcade režimu získáte herní měnu a perkové body, které budete moct použít zpět v příběhové kampani. Navíc bude Ubisoft hostit každou páteční noc event právě pro hráče tohoto režimu, což je pokus o „svedení komunity dohromady“.

Far Cry Arcade bude obsažen přímo v základní hře Far Cry 5 – bude tedy zdarma, a spustíte jej již 27. března.