Zavřít reklamu

Fanoušci tvoří The Battle for Middle-Earth v Unreal Enginu 4

Fandové se snaží přivést na svět kompletní remake The Battle for Middle-Earth postavený na Unreal engine 4.

3. 7. 2018     Zdroj

Tak na toto jsme hodně zvědaví. Ačkoliv je The Battle for Middle-Earth již poměrně starou záležitostí, vyšla totiž koncem roku 2004, tak je stále velmi populární. Nemluvě o druhém díle, který byl ještě o krapet lepší. Poněkud nepochopitelně se pak společnost EA rozhodla, že v sérii již nebude pokračovat.

Středozem opět otevírá svou náruč

Ano je pravda, že z hlediska příběhové kampaně to příliš smysl nedávalo, ale určitě by se v historii Středozemě našly i starší bitvy, které by tvůrci mohli přivést na světlo světa. Bohužel do dnešních dní se EA nerozhodlo v této značce pokračovat, a tak to berou do rukou fanoušci. Ti se postarají o kompletní remake prvního dílu The Battle for Middle-Earth.

Ten poběží na Unreal engine 4, který dodá hře nádech novoty a samozřejmě ji lépe přizpůsobí dnešním počítačům a systémům. Fanoušci chtějí hru upravit v rámci velkého módu, který ponese název Reforged. Díky enginu se také změní velká škála efektů. Nově se tak bude efektně bořit prostředí a kulisy. Nebude chybět ani vliv počasí a také pořádný vítr. Navíc fanoušci slibují, že odstraní velkou řadu lagů a bugů ze hry. Přidány také snímky za sekundu a zvažuje se i podpora 4K zobrazení.

Zní to velmi dobře a na videu to vypadá přímo skvěle, jen se bojíme toho, že to skončí jako většina podobných projektů, a to dvěma možnostmi. Tou první je žaloba ze strany EA a ta druhá je fakt, že to fanoušci nedokončí. Doufejme, že se tedy mýlíme. Datum vydání pro The Battle for Middle-Earth, není stanoveno, ale na začátku příštího roku je v plánu beta verze. Vše se připravuje pro osobní počítače. Jak dodávají tvůrci projektu, nehodlají na Unreal enginu vydělat, hra bude zdarma, není tedy důvod je žalovat.