Zavřít reklamu

EVGA opustila dodávání ovladačů na DVD. Všechno je to o USB, říká

Připravte se, končí doba DVD disků, nastává doba USB flashek!

25. 5. 2018    

DVD disky se ke každému zakoupenému příslušenství k počítači dodávají již po dlouhou dobu několika let. V poslední době už se přechází spíše na menší DVD disky, ale například u základních desek stále nalezneme klasické DVD disky. Stejně tak, jako se z disket ovladače začaly dodávat na DVD, se i nyní chystá jeden významný krok. A začíná s ním právě společnost EVGA. Ta se totiž rozhodla, že již v blízké budoucnosti bude veškeré své ovladače dodávat na malých, stylových USB flash discích.

Je to hlavně kvůli tomu, že DVD mechanika už v dnešních nově poskládaných počítačích není standardem. EVGA chce na flash disky přejít hlavně kvůli jejich vyšší rychlosti. Tuto informaci jsme se dozvěděli na Twitteru od produktového manažera společnosti EVGA, Jacoba Freemana. Ten oznámil, že se v budoucnosti můžeme těšit na to, že společnost EVGA začne ke svým produktům namísto DVD disků přibalovat USB flash disky, na kterých bude nahraný veškerý potřebný software a ovladače.

A jak bude tato flashka vypadat? Rozhodně bude malá a jednoduchá. Její velikost s největší pravděpodobností nepřesáhne 8 GB. Co se týče designu, můžeme se těšit na černé provedení společně s vyraženým logem EVGA. Podle mého názoru je tento krok určitě skvělý, inovativní a průkopnický, jelikož už ani já nemám v mém počítači DVD mechaniku.

Je skvělé vidět, že se světově známé společnost nebojí inovovat. EVGA se tímto odvážným krokem stala společností, která, pokud vše půjde podle plánu, bude první společností, která kdy ke svým produktům dodávala flash disky. Navíc k tomu, 8 GB flashky už nejsou oproti diskům tak drahé a vyjdou jen o pár dolarů dráž.

Zdroj: anandtech.com