Zavřít reklamu

Dungeon Siege 3 – Preview

Co očekávat od Dungeon Siege 3

27. 3. 2011    

V poslední době se neustále oznamují a vydávají nové hry. Letošní rok bude hodně bohatý na RPG tituly. Některé hry už vyšly, jako například Mass Effect 2 na PS3, Dragon Age II, DC Universe, Rift, ale spousta her nás ještě čeká – Zaklínač 2, Mass Effect 3, Deus Ex : Human Revolution a Dungeon Siege 3. Právě Dungeon Siege 3 se pokusíme přiblížit v tomto preview. Panovaly různé spekulace o tom, že hra nebude stát za nic, ale po oznámení, že hru mají na starost tvůrci Alpha Protocol a Fallout: New Vegas, tyto obavy zmizely. Zajímavé však je, že poslední vydaný díl je z roku 2005, takže se jedná takřka o zmrtvýchvstání. První díl byl poprvé oznámen na E3 2000 a vydán v roce 2002. Nutno však ještě podotknout, že hra vyšla v Americe už 22.3.2011 a my Evropani si musíme počkat na 27.5.2011, kdy hra vyjde na Xbox 360, PS3 a PC.

Otřepaný příběh

Příběh nás zavede zpět do království Ehb, kde nastane jeden typický problém – dobro bojuje proti zlu a samozřejmě, že vyhrává zlo. Proto je povolána desátá legie, aby do všeho vnesla pořádek. Na začátku si vyberete hlavní postavu, kterou budete moci později vylepšovat o nová kouzla a schopnosti. Na výběr budete mít ze dvou tipů postav, a to válečník a čaroděj. Nedávno byla představena nová postava Katarina, která nám ukázala, že má velice ráda palné zbraně (video níže). Nový díl by měl také přinést možnost hrát s kamarády ve dvou a přinést tak lepší požitek ze hry. Mluví se i o multiplayeru, ve kterém se také dočkáme kooperace, ale například nevíme, jestli bude možno hrát za svoji postavu z kampaně nebo si v multiplayeru budou všichni rovni.

Nebudete sami

Na velkou výpravu se zprvu vydáte sami, ale později se k vám budou přidávat další a další hrdinové a budou vám pomáhat na cestě za vítězstvím. Každý hrdina má jinou povahu a disponuje určitými schopnostmi, tvůrci však slibují, že neodvedou většinu práce za vás, jak tomu bývalo v minulých dílech, ale dominantní postavou budete vy. Nebudete se však řídit jen po jedné dějové lince, ale budete mít možnost si zahrát i vedlejší mise, které však nejsou podstatné. Vedlejší mise jsou založeny na tom zabít co nejvíce protivníků. Po určitém čase se to bude zdát jako nuda, ale vy tak dostane o hodně víc bodů na vylepšení svých schopností. Jednotlivé úkoly budete moci vyřešit několika různými způsoby. Samotné hraní bude proložené různými rozhovory, ve kterých si sami určíte, jak budete na dané otázky odpovídat.

Pořádná grafika

Hra nám také nabídne lepší grafické zpracování oproti předchozím dílům, které byly na tehdejší poměry vydány bez ohledu na to, co tehdejší počítače mohly nabídnout. Nová grafika se má především zaměřit na detaily a to i u konzolí. To mne vede k tomu, že PC verze bude podporovat ovládání přes gamepad, což se vidí málokdy, například Mass Effect jak první, tak i druhý díl lze ovládat pouze přes klávesnici a myš, a to se možnost gamepadu přímo nabízí.

Bohužel vývojáři zatím o hře stále mlčí, a tak pár týdnů před vydáním nemáme skoro žádné informace. Samozřejmě vás budeme informovat o případných novinkách či nových trailerech, takže si nemusíte dělat obavy, že byste o něco přišli. Bohužel co se týče hry, podle zatím zveřejněných informací musíme říci, že se jedná v poslední době o jedno z největších klišé, které vykrádá již zmíněné hry. Dungeon Siege 3 je hra bez nápadu, a tak si nemyslím, že by mohla konkurovat třeba Diablu 3, na které si tolik věří. Jediné pozitivum, které bych vypíchnul je kooperace. Přesto se však můžeme mýlit a čeká nás suprové RPG, od kterého neodtrhneme zrak.