Zavřít reklamu

Dishonored 2 – Recenze

Dishonored 2 znovu nabízí úchvatné kulisy a postavy. Stačí to ale na konkurenci?

16. 11. 2016    

Recenzovaná verze: Playstation 4

Dishonored se před nějakým čtyřmi lety připlazila stejně nenápadně, jako její hlavní hrdina Corvo Attano. Mnoho hráčů zaujala hratelnost a netradiční pojetí, jakým studio Arkane hru stylizovalo. Zabiják, který má možnosti svého postupu, a navíc v zajímavém steampunkovém městě. Dalo se očekávat, že druhý díl by mohl překonat i svůj předchozí kousek. Ale podařilo se mu to?

dishonored2-1

Corvo nebo Emily?

Kde se nacházíme na začátku druhého dějství? Zachráněná dcera císařovny, je nyní na trůnu a společně se svým otcem Corvem Attanem vládne císařství. Poněkud nečekaně se však objevuje sestra císařovna Delilah, která si nárokuje právo na trůn Dunwallu a následně se bez větších okolků rozhodne ihned převzít. V tu chvíli si hráč vybírá, zda bude hrát opět za Corva či za Emily. Vaším hlavním úkolem tedy bude, získat trůn zpět.

Autoři tedy nepřišli s ničím, co by bylo nějak zvlášť originální, nicméně pro účely hry je to vcelku dostatečné. Herní mechaniky zůstaly v podstatě také bez větších změn. Převážně se budete plížit, o tom již bylo první Dishonored. Pokud se však rozhodnete své nepřátele likvidovat, musíte počítat s tím, že mnoho vašich rozhodnutí má dopad na to, jak vlastně celý děj hry skončí.

dishonored2-3

Potichu, rychle, nečekaně nebo rovnou po hlavě?

U většiny her tohoto typu mě vytáčí inteligence vašich nepřátel. V Dishonored 2 jsem byl nakonec příjemně překvapen. V žádném případě to nejsou totální tupci. Snaží se reagovat na aktuální dění a pokud vás objeví, věřte tomu, že vám nic nedarují. Hra není nějak výrazně těžká nebo obtížná, ale při nesprávném postupu budete snadno zabiti.

Hra se malinko odlišuje dle toho, zda hrajete za Emily nebo Corva. Emily je poněkud vyspělejší ohledně magických schopností. Dokonce si dokáže vytvořit umělého dvojníka. Nebo třeba také použít speciální stínové drápy, proti kterým soupeř nemá šanci. Corvo poté umí velmi rychlé přemisťování po prostoru, dokáže také vypustit hejno krys, a dokonce zvládne i pozastavit čas. Záleží pak na vašich preferencích ohledně postupu a volby postavy.

dishonored2-4

Nádhera tamního světa prostě překvapí

Autorům se nedá upřít detailnost a provedení celkové hry. Skutečně se jim podařilo zachytit onen půvabný viktoriánský styl, který i s kombinací moderny, není vůbec špatný. Grafické zpracování je velmi solidní, a to také díky tomu, že pro hru byl vyvinut nový engine, který staví na iD Tech 5. Poněkud tristní je ale optimalizace. Na konzolích dost značně padá framerate v některých lokacích, a hlavně přechod mezi nimi je pak učiněné peklo, co se délky týče. Bohužel na PC má hra velmi silné problémy s chodem a Arcane Studios aktuálně pracují na rychlé nápravě.

dishonored2-2

Dishonored 2 je podařeným kouskem, stále mu ale chybí něco, co by z něj udělalo opravdu ukázkový titul. Zejména příběh poněkud brzdí ostatní aspekty a zřejmě právě proto se nedá říci, že by Dishonored 2 bylo nějakým eposem, takhle je spíše dobrou hrou, kterou ale po jednom zahrání už nebudete chtít opakovat.

Klady

- zpracování
- atmosféra
- schopnosti

Zápory

- příběh
- znovuhratelnost

Hodnocení: 78%