Zavřít reklamu

Detroit: Become Human – Dojmy z dema

Detroit: Become Human je dalším adeptem na velmi kvalitní exkluzivitu pro PlayStation 4.

27. 4. 2018    

detroit

Hry od Quantic Dream zkrátka a dobře zbožňujeme. Ačkoliv nebyl Beyond: Two Souls úplně perfektním titulem, tak nás rozhodně nezklamal. S velkou nadějí tak očekáváme po pěti letech další titul. Detroit: Become Human slibuje mnoho možností volby, parádní grafické zpracování a vynikající děj. Díky tomu, že studio vypustilo měsíc před vydáním veřejné demo, tak jsme si jej mohli vyzkoušet a podělit se o dojmy.

K vyzkoušení zatím Connor

Rukopis studia Quantic Dream je ze hry ihned patrný. V podstatě se dá říct, že kromě vylepšené grafické stránky, to na první pohled vypadá, že hrajete další kapitoly hry Beyond: Two Souls. Tvůrci potvrdili, že ve hře budou tři hratelné charaktery. Všichni jsou androidi budoucnosti, kteří prožívají své životy v rámci města Detroit.

Kara, Connor a Marcus jsou hlavní protagonisté, přičemž demo dává možnost si zahrát za Connora. Ten působí v policejním oddělení a pomáhá při vyšetřování a vyjednávání. K dispozici je tedy jedna z úvodních scén hry, kdy hráč má možnost si vyzkoušet principy ovládání, základní mechaniky a přístupnost.

Connor se ocitá v bytě v němž došlo ke strašlivé události. Rodině se vzbouřil domácí android poté, co zjistil, že má být nahrazen jiným modelem. To vedlo k tomu, že jeho software se zbláznil a android začal být agresivní. Sebral tedy otci zbraň, zastřelil jej a aktuálně vyhrožuje, že holčičku zabije. Stojí tedy na okraji terasy a chystá se skočit dolů či střílet. Zásahová jednotka je již na místě a Connor má za úkol pomocí vyjednávání, přesvědčit androida k tomu, aby se dívence nic nestalo.

Svým předchůdcům dosti podobné, leč odlišné

Ačkoliv hra staví na podobných principech jako Heavy Rain či Beyond: Two Souls, tak nabízí určité typy vedlejších úkolů. Díky tomu je každá epizoda zajímavější. V závislosti na tom, kolik má Connor nashromážděných poznatků a střípků k danému případu, tak je lépe vybaven na onu samotnou konfrontaci s androidem.

Detroit tedy zůstává předně interaktivním dramatem v němž každé rozhodnutí a každý předmět mohou hrát svou specifickou a mnohdy i zásadní roli. Očekáváme, že děj bude velmi dobře podán. Samotná demoverze nabídla k vyzkoušení onu scénu z několika variant a dává tušit, že tentokrát bude celá hra i mnohem dospělejší s kontroverznějšími tématy.

Během prozkoumávání prostředí máte možnost si také přehrát určité scény znovu, díky rekonstrukci. Ta vám mnohdy napoví, co se na daném místě stalo a přihraje vám další vodítko do celé mozaiky. Možná je škoda, že v rámci této scény nebylo těchto momentů o něco více, aby se hratelnost poněkud protáhla. Jak však kapitolu dokončíte, tak vám hra ukáže, kolik je zde dostupných variant je pak na vás, abyste se k nim dohráli.

Grafická stránka je vynikající, veškeré postavy mají velmi dobře prokreslené detaily a samotné apartmá toho nabídlo na pohled opravdu mnoho. Je pravdou, že co se týče srovnání aktuální verze a kdysi prezentovaného buildu, tak ten na tom byl asi o něco lépe. To však samotné hře nijak neškodí. Atmosféra je také skvělá, a to zejména díky povedené podkresové hudbě.

Detroit: Become Human působí velice dobře a těšíme se na jeho plnou verzi. Našince určitě potěší, nyní již standardní česká lokalizace v podobě titulků u PS4 exkluzivity. Hra vyjde 25. května, výhradně na již zmíněnou konzoli.