Zavřít reklamu

DayZ nyní vychází i pro PlayStation 4

DayZ nyní vychází i na PlayStation 4. Má ale šanci proti konkurenci?

31. 5. 2019     Zdroj

Po PC a Xbox One vychází open world survival titul DayZ od českého herního studia Bohemia Interactive konečně i na PS4 a je nyní dostupný na PlayStation Store. Vydání DayZ na poslední slíbenou platformu slaví společnost premiérou hraného traileru. Ten ukazuje, jak by vypadal reálný svět, kdyby se v něm zhmotnila vize posta-apo světa DayZ.

Konečně se dočkají i hráči na PlayStation 4

Po vydání plných verzí (DayZ 1.0) na PC a Xboxu a následných updatech se hry, která definovala žánr open-world survival her, dočkali i majitelé PlayStation 4. Čeká na ně rozsáhlý otevřený svět Černarusi, zaplněný nejenom infikovanými nepřáteli, ale hlavně dalšími živými hráči. Ti mohou být smrtelně nebezpeční nebo naopak velmi užiteční – to pokud s nimi utvoříte tým ve snaze o přežití.

Díky rozlehlému světu, perzistentním serverům s mechanikou permanentní smrti a propracovaným herním mechanikám nabízí DayZ jedinečnou příležitost zažít neskriptovanou hratelnost a zábavu, která je při každém hraní zcela unikátní. Záleží jen na hráči, jestli se zapojí do napínavých přestřelek, pokusí se navázat přátelství s dalšími hráči na serveru, začne pomáhat nově příchozím přeživším nebo spojí své síly s kamarády a vytvoří tým, který jim pomůže ve snaze přežít v krásném, ale nebezpečném světě Černarusi.

Vedle hraného traileru vydala Bohemia Interactive nedávno i trailer tvořený in-game záběry s názvem „Tohle je DayZ“. Ten názorně představuje obecný koncept hry a hlavní herní mechaniky a prvky, kvůli kterým má hra na kontě několik milionů prodaných kusů na PC a Xbox One. Video je ideálním způsobem, jak se noví hráči mohou seznámit se světem DayZ a zjistit, co je ve hře čeká, ať už se ji rozhodnou vyzkoušet na PS4 či jakékoli jiné platformě.

PS4 verze DayZ je už nyní dostupná v digitální podobě na PSN. V následujících měsících vyjde i ve fyzické podobě pro hráče, kteří dávají této formě distribuce přednost. Bez ohledu na výběr verze představuje vydání DayZ na PS4 výbornou příležitost přidat se k několika milionům hráčů a vyzkoušet si na vlastní kůži autentickou survival hru, která nabízí ještě lepší zážitek při hře s kamarády.