Zavřít reklamu

Co vše víme o Metro Exodus?

V roce 2018 nás čeká nové Metro. Pojďme se podívat na hrstku informací.

27. 11. 2017    

4A Games odhalilo v letošním roce třetí díl atmosférické řady Metra, který byl ve vývoji více než 3 roky a podle studie se jedná o nejambicióznější projekt, který kdy zkoušelo 4A Games.

Co je Metro Exodus?

Na základě populárních románů Dmitry Glukhovského je Metro Exodus jeho třetí splátka v sérii, která začala v roce 2010 s Metro 2033. Namísto toho, aby byla omezena na dunivé tunely metra a krátké pasáže v ruských ruinách, budou hráči mít mnohem větší rozsah prostředí, které je třeba prozkoumat.

Metro Exodus je survival hra z první osoby, která prochází lineárním, klaustrofobním prostředím a široce otevřenými prostory k prozkoumání, jak ukazuje nedávný trailer. Ve světe po postapokalyptické Ruské federaci se hráči budou muset udržet dobře vybaveni a připraveni na způsob radioaktivních hrůz.

Stejně jako minulé hry, plynová maska se bude muset nosit i venku. Filtry musí být vyměněny, aby se zajistilo, že budete mít přívod čerstvého vzduchu. Pokud vás nepřítel napadne, trhliny ve vaší vizi zůstanou jako ponuré připomenutí vašeho potenciálního osudu. Pro tmavé prostředí máte po ruce pochodeň nebo zapalovač. Ty mohou být použity pro odstranění překážek a zamezení potenciálních nebezpečí.

Jaký je příběh Metro Exodus?

Hra bude zřejmě probíhat po konci Metro: Last Light, tedy druhého dílu této veleúspěšné série. Stále budeme hrát za Artyoma, tentokrát však budeme vycházet z Moskvy a jejího nebezpečného metra a cestovat na východ přes Rusko, abychom našli bezpečný úkryt.

Dočkáme se otevřeného světa?

Není to úplně jisté. Ve skutečnosti zůstane jeho struktura velmi podobná Last Light, a to jak mezi lineárními, tak i mezi otevřenými oblastmi. Tentokrát však otevřené plochy budou obrovské – tvůrčí režisér Andrij Prokhorov nám říká, že mapa pro Echoes, oblast z Last Light, která obsahuje havarované letadlo, byla trpasličí, oproti tomu, co obsahuje mapa v Metro Exodus.

Budete moci tyto otevřené oblasti prozkoumat svým vlastním tempem. Každá otevřená část bude také propojena lineárními úrovněmi a právě zde najdete vnitřní i podzemní sekce, takže není třeba se obávat nepřítomnosti tunelů. Prohorov potvrzuje, že budete mít spoustu příležitostí navštívit systém metra.

Změní se něco v Metro Exodus?

Metro jsou hry mistrovské třídy v oblasti napětí, atmosféry a detailů prostředí. To se podle týmu nezmění, protože 4A Games tvrdě pracuje, aby hra vypadala zase o něco lépe. Bohatý příběh udrží věci na cestách, prozkoumávání vám pomůže nahrát více hodin v samotné hře a vidět více detailů z prostředí. Kdo ví, možná se dočkáme i skrytých lokací.

Bojové a nepřátelské setkání budou dynamičtější, jelikož 4A Games učinila významné změny nepřátel v jejich chování i v jejich počtu. Nyní se nepřátelé budou toulat kolem a výsledkem toho má být, že všichni nebudou mít stejné zkušenosti a při prozkoumávání bychom se neměli často setkávat se stejným druhem nepřátel.

Jaderná zima ustupuje, přichází jaro?

Exodus se uskuteční v různých městech a místech, navštívených během celoroční cesty, kterou protagonista Artyom provedl. Zima ustoupila a nyní se rozeznávají i období, takže budou mnohem větší ekologická rozmanitost. 4A Games není připravena hovořit o tom, kde přesně bude Artyomovo dobrodružství, ale víme, že hra obsahuje také denní i noční cyklus, který bude mít dosud nespecifikovaný vliv na nadzemní lokality ve hře.

Bude mít nové Metro základny, jak to bylo v předchozích dílech?

4A Games chce stavět na všech aspektech, které fanoušci mají, a to zahrnuje osady a komunity. V hře existuje řada frakcí a zatímco studio ještě není připraveno mluvit o specifikách, potvrdili, že se budeme vracet do přátelských komunit i do méně pohostinných komunit na cestě.

To zní jako hodně chůze. Hraje zde nějakou roli vlak, který byl v traileru?

Spíše ne, 4A Games tvrdí, že projet celou zemi ve velkém obrněném vlaku není to, co by si představovali. Vlak bude zřejmě vozidlo, ve které bude malá skupinka přeživších a podrobnosti o tom, co přesně budete moci dělat uvnitř, jsou prozatím vzácné, ale domníváme se, že některé užitečné NPC nabízejí zbraně, munice a další zboží.

Jak vypadá trailer na Metro Exodus?

Níže se můžete podívat na Gameplay trailer z konference E3 2017. 4A Games oznámilo, že Metro Redux vyjde v roce 2018 na PS4, Xbox One a PC.