Zavřít reklamu

Co přinese iPhone 13? Změn se dočkají i nadšení hráči

Komerční sdělení

2. 2. 2021    

Rádi hrajete hry na mobilu, ale nechcete mít primárně herní telefon? Jste na vážkách, zda si pořídit iPhone 12 Pro? Podle žebříčku zveřejněném na portálu TechRadar je tento model jedním z nejlepších ne-herních telefonů na hraní her. 6,1palcový displej vypadá při hraní fantasticky. Podle zarytých hráčů je to jednoznačně správná velikost, která padne do rukou jako ulitá. Ve výbavě je i opěvovaný procesor A14 bionic a spousta úložného prostoru. Hraní her je tak plynulé, bez sekání.

O tom, že je iPhone 12 Pro oblíbený mezi hráči svědčí i to, že jen pár měsíců po zveřejnění tohoto modelu na vás v různých e-shopech čekají vymakané hráčské kryty na mobil, které vaše herní seance posunou na další level.

Díky App Storu máte na výběr ohromné množství kvalitních a zajímavých her. Nově i Apple Arcade nabízí dokonalý hráčský ekosystém, ve kterém naleznete ty nejlepší hry od vývojářským špiček. Je to v podstatě něco jako Netflix pro hráče. 

iPhone 12 Pro odrazuje vysokou cenou

I přes všechna tato pozitiva má iPhone 12 Pro řadu podstatných nedostatků. Hráče odrazuje především vysoká cena, která se pohybuje kolem 1 000 dolarů, v Česku je to cena kolem 30 000 Kč pro 128GB verzi.

Výřez v horní části displeje už možná z iPhone 13 Pro zmizí. Zdroj: Unspalsh.com

Nadšení pařmeni se také u tak drahého telefonu nemohou smířit s horním výřezem na displeji, ve kterém je umístěna přední kamera. Někteří zase kritizují, že je zbytečné kupovat si drahý 5G mobil, když je využití 5G sítě zatím téměř nulové. Optimisté ale předpokládají, že díky 5G bude alespoň telefon připraven na blízkou budoucnost. Je totiž možné, že 5G zcela změní zážitek ze hry.

iPhone 13 možná už bez výřezu

Stále nevíte, zda do iPhone 12 Pro investovat? Pokud se nedokážete rozhodnout a nepotřebujete akutně nový mobil, počkejte na jeho nástupce v podobě iPhone 13 Pro. Tak jako každý rok se ho dočkáme opět v září 2021 (jenom v roce 2020 se představení posunulo na říjen kvůli zpoždění způsobenému pandemií). Zatím to vypadá, že tento telefon bude pro hráčskou komunitu přijatelnější.

Apple si vždy svá výrobní tajemství chrání do poslední minuty, tedy do samotného představení nových modelů, ale sem tam nějaká informace unikne. Nejnovější zprávy říkají, že zřejmě dojde k redukci, nebo k úplnému zrušení výřezu na displeji. Pro hráče, ale třeba i fotografy či designéry by toto zmenšení znamenalo dost podstatnou novinku. Apple totiž údajně zmenší čip na přední kameru, který se nezměnil od roku 2017, kdy byl představen iPhone X.

Nový model by měl také disponovat 120hz displejem a zcela novou baterií. Stane se tak díky nové „soft board” technologii, kterou se nyní Apple zabývá. Díky této technologii bude baterie, bud menší, ale bude mít stejný výkon jako ta aktuální, nebo se do současné velikosti baterie změstí větší výdrž. Jaké řešení si Apple vybere, se zatím neví. Co byste si vybrali vy, tenčí telefon, nebo stejně velký přístroj, ale s delší výdrží?