Zavřít reklamu

Co by nám mohlo Valve ukázat na Gamescomu?

Společnost Valve se letos objeví na Gamescomu. Co nám ukáže?

24. 7. 2018     Zdroj

halflife

Společnost Valve je v posledních letech pod velkou kritikou ze strany hráčů. Je to dáno tím, že ačkoliv společnost vydělává obrovské peníze, tak je neinvestuje do nových titulů. Zkrátka a dobře ve Valve již zapomněli na velké tituly. Nemluvě o sérii Half-Life, která je jim nejvíce zazlívána.

Letos se společnost ukáže na Gamescomu

Většina herních sérií se dočká svého konce. Ostatně ony konce jsou velkou motivací i pro samotné vývojáře. Valve však o Half-Life 3 oficiálně mlčí. Před pár měsíci se na internetu objevily střípky příběhu a koncepty, které lze těžko ověřit, ale vypadaly vcelku věrohodně. Společnost tedy nad třetím dílem minimálně uvažovala. Poslední částí této ságy je Half-Life 2: Episode Two, ta vyšla v roce 2007 a končí dokonalým cliffhangerem.

Každopádně tu nyní máme zprávu, že na letošním Gamescomu se společnost ukáže. Dlouhá léta se této akce neúčastnila a zřejmě letos má co ukázat. S Half-Life 3 ani třetí epizodou se však realisticky nepočítá. S největší pravděpodobností bude prezentován titul Artifact. Jedná se o karetní hru, která čerpá z hrdinů ze série DOTA.

Přesto je však možnost, že se dočkáme i nějaké novinky. Ředitel studia Gabe Newell se letos nechal slyšet, že kromě Artifactu se připravuje ještě několik projektů, o nichž zatím nemůže mluvit. Uvidíme, co si tedy Valve nachystalo. Studio má oproti ostatním velkou výhodu, že ačkoliv nevydá žádný titul, tak přítok peněz se mu nijak nezmenšuje. Díky digitální distribuci Steam má Valve miliardové každoroční zisky.