Zavřít reklamu

Chcete bezplatně upgradovat na next-gen verzi Control? Bez Ultimate edice to nepůjde.

Vývojáři se zjevně k bezplatným upgradeům staví negativně.

12. 8. 2020     Zdroj

Jedním z fenoménů výměny stráží současné generace konzilí s tou budoucí se stalo bezplatné upgradeování her na nejnovější verze. Sofistikovanou službu nejprve představil Xbox se svým Smart Delivery, které zajistí, že vždy budete hrát hru ve verzi, jež je nejvhodnější pro váš systém. Playstation se poté také začal ohánět možností hry upgradeovat do jejich nelepších forem. Žádný z dvojice přístupů ovšem nedonutí third-party vývojáře, aby si nenastavili systém vlastní. A přesně o to se snaží Remedy s oceňovaným Control.

Vývojáři dnes oznámili Ultimate Edition hry, ke které připlácnou obě dostupná rozšíření, již vydané The Foundation a nadcházející AWE. Nová edice hry neobsahuje žádné vylepšení, jde pouze o zabalení všeho dostupného obsahu do jednoho balení. A právě vlastnictví Ultimate Edition považují u Remedy za predispozici k tomu, abyste měli nárok na bezplatný upgrade na next-gen verzi hry.

Vývojářům se zjevně zdá rozdávání lepších verzí hry jako nefér a volí tak unikátní taktiku. Přecejenom jako third-party vývojáři zjevně nejsou sponzorováni výrobci konzolí a na bezplatných upgradech by spíše prodělali. Zármutek nad oznámením mírní snad jen to, že se můžeme v budoucnosti těšit na propojený vesmír her od Remedy, jehož první dílek, rozšíření AWE, představí do světa Controlu postavu detektiva Alana Wakea.

Control: Ultmate Edition vychází 27. srpna na PC. Na konzole dorazí o dva týdny později, 10. září. Absenci novinek má vyvážit sníženou cenou, která je zatím stanovena na 30 liber (cca 865 korun).