Zavřít reklamu

Call of Duty: Modern Warfare 3 – Preview

Preview závěru adrenalinové Modern Warfare 3

31. 10. 2011    

Call of Duty, kdo by jej neznal, na světě už působí osmým rokem, a tak je čas na osmý díl, podle ekonomiky Activisonu, ale upřímně bez Call of Duty by to snad už v herním světě nešlo. Ačkoliv se říká, že je již několik dílů pořád stejných, a každý rok si tak koupíme tu samou hru jako loni, každý rok zaujímá přední příčky v prodejnosti a spolu s WoW bych řekl, že se jedná o jednu z nejoblíbenějších herních značek na světě, když pomineme Maria a Zeldu na Wii. Call of Duty nabízí to, co průměrný hráč požaduje a to odreágování a hlavně zábavu, pro někoho bez širšího významu, ale většinu lidí láka právě tohle a ne co nejrealištější zpětný odraz zbraně jako v Battlefield 3. To mi snad dáte většina za pravdu. Zkoušel jsem hrát Battlefield, když byla nedávno spuštěna veřejná beta. Musím říct, že mi to nedalo to, co jsem očekával, ano vozidla a letectvo nebyly součástí bety, ale ty se také neobjevily ve většině trailerů, a tak můj závěr je, že se jednalo o pouhou vizuální masáž. Dost Battlefieldu, pokud jste prozatím nečetli naši recenzi (ZDE). Válka mezi Amerikou a Ruskem vrcholí, otázkou je však jestli budete stát na hrdé straně svobodné Ameriky, která se raduje nad výhrou proti popíječům vodky či budete pouze přihlížet drtivé porážce, která bude znamenat konec Ameriky a později i zbytku světa ?

Co nás čeká ?

Začneme kampaní, ta čítá dohromady 15 misí, ano opět málo, ale co, s tím nic nenaděláme, FPS hry už nejsou určeny na několika hodinovou dávku střílení proti umělé inteligenci, avšak za to vás nechají se vyřádit člověk proti člověku, třiceti hodinové radovánky by měly být zachovány RPG žánrům. Jak jsme byli zvyklí z minulých dílů Modern Warfare, nikdy se nezdržíte dlouho na jednom místě, a tak vaše cesty budou nevyzpytatelné nejen co se prostředí týče, ale také budeme pořád střídat elitní zabijáky. Infinity Ward od začátku tvrdí, že třetí díl bude revoluční, takže nasadí novou laťku nejen Call of Duty, ale celému hernímu světu v oblasti FPS. Třetí díl moderní války má být mnohem epičtější než doposud byl, bitvy mají být ve větším stylu doprovázené novými zbraněmi všeho typu. Zakormidlujete si opět loď, budete pilotovat bombardér AC-130 nebo řídit tank a hlavně se stanete součástí divokého příběhu.

Příběh začíná, na místě kde jsme končili ve druhém dílu, to už jste ale určitě slyšeli, zrádná krysa Shepard je už s andělíčkama, ale Makarov je na útěku, avšak vás bude zajímat spíše jak si najdete nějaké útočiště. Nikolai, Soap a Cpt. Price jsou stále v kurzu, přidají se k nim i dva noví ostřílení hoši z Delta Force, jejich krycí jména jsou „Frost“ a “ Sandman“. Poté se vydáme do všech koutů světa a těmi jsou:

Dharmasala, Indie New York, New York letadlo transportující ruského prezidenta město v Sierra Leone London, Anglie Mogadishu, Somálsko Hamburg, Německo Paříž, Francie Praha, Česká republika hrad v českých horách Berlin, Německo Kreml v Moskvě, Rusko Dubai, Arabské Emiráty Washington. D.C.

Opět to samé ?

Grafické orgie bych s touto značkou nečakal, Modern Warfare čerpá již z né moc nového enginu, s každým dílem se mu sice dostane menších či větších úprav co se týče realnějších tváří, nebo více níčitelnějšího prostředí, v tomhle si buďme stoprocentně upřímní a řekneme si narovinu, že je to opravdu velký průser, ve kterém má Battlefield 3 opravdu navrch, avšak mě velice pobavila jedna věc, kterou jsem četl v recenzi na právě Battlefield 3 na našem webu. Sice zníčíte půlku baráku, ale dřevěnou židli se vám nepodaří za boha zničit. Loni při vydání Black Ops od Treayrchu, nastal hned první den obrovský problém, hra měla potíže na sestavách s grafickou kartou ATI, dnes už AMD, hra se vám sekala na kvalitních počítačích klidně i na nejnižší detaily, a tak Trearchu začal boj o čas, aby co nejdříve měl tuto šlamastiku za sebou a vydal opravný patch. Nejhůře na tom byla verze PS3, a nikdo nechtěl věřit, že to vývojáři myslejí opravdu vážně. Infinity Ward však říkají, že verze na Xbox 360 a PS3 poběží na plných 60 FPS.

Mimo jiné si zase užijeme i Spec Ops. Ten čekají dva nové módy. Jsou jimy Survival, angličtinou znalí hráči už vědí, že podstatou tohoto typu hry bude přežít. Stačí jen přežít několik vln nabíhajicích teroristických bláznů. Další typ se nazývá Mission, zde bude překonávat různé překážky a hlavně budete plnit všemožné tipy úkolů. Upřímě doufáme, že počet přátel, kteří si budou chtít zahrát společně, bude větší něž dva. Nejdůležitější složkou Modern Warfare 3 je samotný multiplayer, který už vyhlížejí velké skupiny fajnšmekrů této hry, již několik týdnů. Multiplayer bude obsahovat dvacet map, na kterých si užijete jak Team Deathmatch tak i Search and Destroy, ale i zpoustu dalších módů. Ovšem všechny mapy nebudete pravděpodobně ochutnávat ihned, planuje se jednotlivě přerozdělit do DLC balíčků MP mapy, které budou vycházet v průběhu roku a dávkovat tak zábavu postupně.

Call of Duty: Modern Warfare 3 bude vypuštěn do světa během osmi dnů. Věříme, že již první den bude trhat celosvětovými rekordy, co se prodeje týče. Máme se určitě na co těšit, nový díl má určitě co nabídnout a my se již opravdu nemůžeme dočkat až si jej budeme moci vyzkoušet. No jo jsme nedočkavci. Recenze se na našem serveru objeví krátce po vydání.