Zavřít reklamu

Call of Duty: Heroes – Recenze

Call od Duty: Heroes se pokouší proslavit ohromnou válečnou sérii i na mobilních telefonech.

20. 7. 2016    

Recenzovaná verze: Android (hra byla testována na zařízení Motorola Moto X Force)

Call of Duty je jednou z nejznámějších herních sérií vůbec. Proto se i na Android dostala populární verze této série. Jedná se o Call of Duty: Heroes, které přináší adrenalinovou střelbu i do vaší kapsy. Ale popravdě, má to vůbec smysl?

codheroes3

S hlavní sérií má Call of Duty: Heroes společné pouze válečné zasazení a lehce futuristické prostředí, které by korespondovalo s díly v sub-linii Modern Warfare. To samotné zjištění je pro mě poměrně dost zásadní, jelikož nemám rád futuristické a moderní boje. Naopak bych uvítal některou z již dávno proběhlých světových válek.

codheroes4

Call of Duty: Heroes je spíše strategickou hrou. Ačkoliv se k nějaké té střelbě také dostanete, rozhodně se nejedná o nějakou hitparádu. Hlavní prim tady hraje dobývání základen, rekrutování jednotek, jejich cvičení, shromažďování a nákup techniky atd. Inu spíše si zde hrajete na pomyslného generála.

Hra je koncipována spíše k tomu, že vás nutí veškeré úkony dělat dost pomalu. Na vše čekáte, ale pozor je tu jedno řešení. A to je zaplacení. V případě platby si vše urychlíte. Nejsem zastánce těchto herních modelů a nehodlám autory podporovat tímto násilným řešením. Kdo chce, ať si zaplatí, ale tento model příliš neschvaluji.

codheroes1

Call of Duty: Heroes je v podstatě kopií fenoménu Clash of Clans. Tvůrci vsadili na tradiční zasazení, které je sérii Call of Duty vlastní – hra se proto tváří reálně, odehrává se ve válkou zmítané poušti a za pomoci zbraní, které jsou běžně dostupné. To by hráče zapálené do moderního bojování opravdu mohlo bavit – a nejen je. Pokud jste žádnou z podobných her nehráli, vůbec se hrou nezabývejte a nechte ji spát. Fanoušci si ale přijdou na své.

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Lenovo

Klady

- akce
- strategické prvky
- jednotky

Zápory

- téměř nutné platit
- málo novinek

Hodnocení: 70%