Zavřít reklamu

Bude PlayStation 5 poslední konzole od Sony?

Zvažuje Sony nad tím, že už by po PlayStation 5 další přístroje nevycházely?

13. 6. 2019     Zdroj

Playstation

Od vydání konzole PlayStation 3 se vždy mluvilo o tom, že další konzole už bude poslední. Jak se ukázalo, tak ani PlayStation 4 není poslední a zřejmě v příštím roce se dočkáme vydání PlayStation 5, která nabídne velký výkon a parádní hry. Opět se tak dostala na povrch otázka, zda bude právě pátá generace této konzole poslední.

Sony zatím neví

V Sony však nemají jednoznačnou odpověď. Tentokrát se k tomu přímo vyjádřil Jim Ryan, prezident Sony Interactive Entertainment. „Tohle vlastně nevím. Už se v branži pohybuji nějakou dobu a pamatuji si, že v roce 2012 nám všichni ukazovali mobily a tvrdili, že PS4 bude jedno velké selhání. Jejich argumenty byly logické a dávaly smysl. My ale ve svoji platformu věřili a stejně tomu je i u nové generace. Nikdo momentálně neví, jak se situace a technologie dál vyvine. Možná vznikne nějaký hybrid mezi konzolí a cloudovou platformou. To je jenom jedna z mnoha možností. Opravdu to nevím. A kdybych věděl, rozhodně bych vám to neprozradil.“

Může za to pochopitelně vzestup streamovacích služeb, které i sama Sony hodlá do budoucna rozšiřovat a hovoří se o tom, že by v dalších letech PlayStation i Xbox byly pouze službami. Zatím to ale vypadá, že v nejbližších letech se tak určitě nestane.