Zavřít reklamu

Bude mít PlayStation 5 zpětnou kompatibilitu?

Že bychom se zpětné kompatibility dočkali až na konzoli PlayStation 5?

6. 3. 2018    

Zpětná kompatibilita je jedním z hlavních témat aktuální generace konzolí. Zatímco Microsoft se k tomuto kroku uchýlil a u hráčů za to sklidil plusové body, tak Sony se tomu zatím brání. Zatímco PlayStation 3 byl schopen přehrávat hry z PS1 a 60 GB verze dokonce i hry z PS2, tak PS4 toto umožňuje pouze v případě, že si hru znovu zakoupíte skrze digitální distribuci.

Sony argumentuje tím, že zpětnou kompatibilitu v reálu využívá pouze minimum hráčů a bylo by s tím tedy příliš mnoho práce. Microsoftu se podařilo na Xboxu One spustit starší hry s podporou vyššího rozlišení, a to díky speciálnímu softwaru.

Jak se ukazuje, tak Sony svůj patent na zpětnou kompatibilitu však má. Pochází z roku 2015 a zajímavé na něm je určitě to, že jsou pod ním podepsáni Mark Cerny a David Simpson. Zejména pak Mark Cerny, který stál za celým vývojem konzole PlayStation 4. Předpokládá se však, že zpětná kompatibilita zřejmě nedorazí pro PS4, nýbrž by mohla na PS5.

Kdy vyjde PlayStation 5?

V minulém roce potvrdil Jim Ryan, že se zpětná kompatibilita zatím neplánuje. Je tedy možné, že se dočkáme až na další generaci. A rozhodně to dává smysl, neboť by byla škoda, kdyby PS4 hry nebylo možné na PS5 hrát. Samotný patent byl aktualizován 13. února letošního roku. Nezbývá než čekat, zda se dočkáme či nikoliv.