Zavřít reklamu

MSI GS60 Ghost – Recenze

Recenze herního notebooku od MSI. Potřebujete brutální výkon na aktuální hry?

10. 5. 2015    

Notebooky od MSI se v posledních letech vyznačují opravdu parádním herním výkonem, který dokážou poskytnout při hraní těch nejnovějších her. Kromě toho že tento brutální výkon je poskytnut, tak i notebook nabízí velmi kompaktní způsob jak jej přenášet. Herní řada Apache se řadí mezi tu základní herní. My se dnes podíváme na to, jaké notebooky nabízí řada Ghost.

Já jsem MSI GS60 Ghost!

GS60 Ghost je stejně jako ostatní MSI notebooky zabalen v efektivní krabici v níž kromě notebooku naleznete pochopitelně adaptér, jenž má 120W a také pěknou tašku do které můžete notebook dát v případě přenášení na jiné místo. Jedná se však jen o pouzdro na samotný notebook. Adaptér už k němu bohužel nepřidáte.

Konkrétně se podíváme na model MSI GS60 Ghost. Ten v sobě ukrývá čtyřjádrový procesor od Intelu – Intel Core i7 4720HQ. Takt je udáván na 2.6Ghz, při turbu pak až 3.6Ghz. Tomu přisluhuje 8GB RAM a 2GB grafická karta od Nvidia, model GTX 860M. Dále je stroj osazen 1TB hybridním diskem. Displej je ve standardní velikosti 15.6 palce s FullHD rozlišením. Celková hmotnost notebooku je pak těsně pod 2 kilogramy.

Provedení je na jedničku

Provedení notebooku je velmi pěkné. Pochopitelně se MSI snaží i ohledně designu, neboť toto zařízení spadá do série MSI Dragon Gaming. Logo draka je tak vyobrazeno na víku notebooku. V případě že notebook běží, tak logo samo o sobě svítí bílou barvou. Celkový design spadá právě do již zmíněné divize, tedy černý povrch. Jediné co mi na použitém materiálu vadilo, je fakt že každý otisk prstů na něm ihned vidíte a čištění není otázka chviličky. Notebook ačkoliv je opravdu uzounký a lehounký na přenášení, tak se nikde neprohýbá a nemá potíže s otřesy. Rozhodně to však není na extrémnější podmínky a na samotnou konstrukci nedoporučuji příliš tlačit.

MSI ačkoliv jde o herní notebook tak kromě pěkně zvoleného materiálu a víka, se drželo na uzdě a necpalo do něj různé serepetičky navíc. Po otevření zde najdeme klávesnici pod kterou je touchpad. U něho mi vadí jen že se jedná o jednu celistvou plošku, která se dá mačkat. Možná mohla být obě myšítka lépe oddělena. Na klávesnicí najdeme reproduktory a nad nimi už jen uprostřed zapínací a vypínací tlačítko.

Na levém boku je výduch kvůli ventilátoru. Ten levý se však spouští jen v případě silné zátěže grafické karty. Tedy kromě hraní a nějakého 3D modelování jej neuslyšíte. Dále je tu konektor na napájení, ten bych ten možná uvítal spíše na druhé straně. Následován je dvěma USB vstupy na rozhraní 3.0. Jako poslední jsou tu dva jack vstupy pro mikrofon a sluchátka či reproduktory.

Herní turbína

Pravá strana má rovněž výduch na horký vzduch. Tento ventilátor je však problematický v tom, že chladí neustále procesor a tím pádem vydává hluk. Dle standardních postupů jej není možné vypnout. Jediné co vám trochu pomůže je flash Biosu na poslední verzi. Tím se ventilátor trochu utiší a zpomalí. Běží totiž i během prohlížení internetu či kancelářské práce. Pokud tedy nemáte puštěnou hru, hudbu tak se připravte na otravné hučení. Pokud jde v místnosti sami a je ticho, tak vás bude hluk časem trápit. Dále je na pravé straně ethernetový port, displayport, HDMI výstup, čtečka karet a jeden USB vstup rovněž s rozhraním 3.0.

Klávesnice je zde použita od Steelseries a nutno uznat, že je opravdu až na pár drobností parádní. Je zde použita klasická nízkoprofilová, nicméně klávesy jsou od sebe v ideální vzdálenosti a kromě hraní vám klávesnice precizně poslouží i k psaní. Co mi na ní asi nejvíce vadí je fakt že tlačítko Windows je tu poněkud zbytečné a poměrně veliké. Mezerník je zde v ideální velikosti a pokud jde pak o multimediální klávesy, tak ty fungují poté co ke klasickým přidržíte tlačítko FN. Díky tomu pak ovládáte hlasitost či jas obrazovky, případně zapínáte a vypínáte podsvícení klávesnice.

Zpočátku jsem byl skeptický k tomu, aby notebook využíval podsvícené klávesnice. Vždyť jde o zbytečný odběr z baterie, byť minimální a také jsem to měl spíše za dodatečný efekt. Ano za dne je tato funkce zbytečná a pro úsporu malých led světýlek je lepší ji vypínat. Nicméně v šeru a ve tmě vám poslouží náramně. Nejen že dobře vidíte na tlačítka, ale efekty klávesnice jsou parádní. Celá je rozdělena na tři velké sektory. Každý z nich může mít jinou barvu, dle vaší volby. K tomu je navíc možné nastavit i nějaké ty efekty. Například pomalé zesílení barev a následné zhasínání, vlna po klávesnici či neustálé svícení. Ve všech ohledech je toto více než efektní.

Výkon a lehkost od bohů

Jak bylo již naznačeno výše, tak největším problémem notebooku je jeho hlučnost. V případě že hrajete náročnější hry, tak se zapnou oba ventilátory, někdy až do maxima, a to je pak opravdu slušný rachot. Stroj vás donutí si buďto nastavit reproduktory na vysokou úroveň anebo si budete muset nasadit sluchátka. Já osobně s tím potíže nemám, je to daň za vysoký výkon a minimální hmotnost. Jen se obávám v případě pravidelného hraní do budoucna. Hrozí totiž přehřátí komponent či nefunkčnost ventilátoru, který se točí neustále.

Pokud jde ale o samotný výkon určený pro hraní, tak v současné době nebudete mít problém s rozjetím jakékoliv hry. Kupříkladu nejnovější díl bojové ságy Mortal Kombat, lze na tomto stroji rozjet na ultra detaily bez viditelných potíží či záseků. Notebook si bez potíží poradí i s Crysis 2 a 3 na nejvyšší detaily, pochopitelně ve FullHD rozlišení, kterým notebook disponuje. Občasné potíže byly zaznamenány jen u hry Assassins Creed: Unity, která jak však víme neoplývá nejlepší optimalizací.

GS60 Ghost je brilantním notebookem s mimořádným výkonem. Pokud hledáte ideálního kandidáta do 40 tisíc Kč, tak jej můžeme vřele doporučit. Za tu cenu dostanete vysoký výkon, parádní design a také neuvěřitelně lehký stroj. Jediné co nás u notebooku netěší je jeho výrazná hlučnost při potřebě vyhnat výkon. Bereme to však jako daň za jeho parametry.

Klady

- parádní design
- vysoký výkon

Zápory

- příliš hlučný
- v létě (větrání)

Hodnocení: 93%