Zavřít reklamu

Logitech G602 – Recenze

Recenzujeme další herní myš ze stáje Logitechu.

8. 1. 2014    

G602 – Nejlepší bezdrátová myš na trhu?

Dnes vám přináším recenzi na myš G602, kterou zapůjčila společnost Logitech, spolu s herní podložkou série G. Jedná se o herní, tvarem klasickou bezdrátovou myš na baterky.

Balení

Jak jsem psal už v dřívějších recenzích, balení od Logitechu je vždy velice zajímavé a pěkně udělané, Libí se mi barvy, které na balení používají, ale i balení jako takové. Celé se nejvíce podobá Origami. Přiznám se, že mi chvilku trvalo, než jsem myš vybalil, více neurotičtí lidi by mohli chytnout pořádný rapl.

Obsah balení je celkem klasické: myš, mini přijímač, prodlužovací kabel přijímače, návody.
 

Konektor je celkem logický, myš je bezdrátová. Prodlužovací kabel je dobrá věc, kterou použijete, když myš špatně reaguje, protože je konektor daleko, nebo je stíněný. Jednoduše kabel z jedné strany zapojíte do počítače, přijímač do prodlužovače a konektor dáte co nejblíž myši.

Jak jsem už jednou chválil, moc se mi líbí obal návodů, není to klasická, ne moc pěkně vyhlížející knížečka, celý návod je zabalený do pěkné, stylové, opět origami-style krabičky.

Zpracování

Zpracování většiny myší je velice jednoduché, u této myši to tak není. Obal myši je dělaný asi z devíti materiálů!

Na ploše, kde je největší část ruky, je dobře použit velice hladký a jemný plast, tato část je také rýhovaná, díky tomu o trošku lépe drží v ruce. Jde o princip tření, kdy má rýhování vyšší tření než na povrchu hladkém, proto si zde výrobce mohl dovolit příjemnější past na dotek. Tohle je přímo to, co mám na Logitechu rád, věnují pozornost naprostým detailům a díky tomu jsou jejich výrobky tak perfektní.

Druhý, možná nejvíce dominantní materiál, je velice drsný plast na krajích myši, účinek to má jasný, myš z ruky jen tak nevyklouzne, navíc materiál dává pocit, že je suchý, ruka se vám tedy nebude potit.

Další materiály jsou relativně klasické, na tlačítkách je klasický plast, tlačítka G10 a G11 jsou stříbrné. Možná bych trochu pozornosti věnoval kluzným částem myši, ty jsou velice, ale velice hladké, kvůli tomu je myš až neuvěřitelně kluzná, v kombinaci s hladkou podložkou se to ještě znásobuje.

Celkově má myš velice zajímavý design, velice rozdílný od legendární G400, má ostré hrany a moderní design.

Technické parametry

Snímání pohybu
Rozlišení: 250 – 2500 dpi
Max. zrychlení: >20 G
Max. rychlost: až 2 metry/sekunda*

Odezva
Formát dat USB: 16 bitů na každé ose
Odezva rozhraní USB: až 500 hlášení za sekundu

Posouvání
Dynamický koeficient tření – Mu (k): 0.09*
Statický koeficient tření – Mu (s): 0.14*

Výdrž
Tlačítka (levé/pravé): 20 miliónů kliknutí
Kluzná plocha: 250 kilometrů

Životnost baterií a bezdrátové propojení
Režim výkonu: až 250 hodin
Režim výdrže: až 1440 hodin
Bezdrátový dosah: 3 metry

Pár slov k technickým parametrům

Jak vidíte, hodnoty DPi jsou relativně průměrné, každopádně si myslím, že jsou to hodnoty dostačující. Odezva je 0,002 sekundy a to je hodně malé číslo. Výdrž na počet kliknutí je klasická pro Logitech 20 milionů kliknutí. Já, jako průměrný hráč jsem dal 2,8 milionů kliků za 5 měsíců, tímhle tempem jsou to bezmála 3 roky, což je zároveň taky garantovaná záruka od Logitechu. Kluzná plocha 250 kilometrů je také obrovské číslo. 1440 hodin je 60 dní bez vypnutí myši, při hraní 8 hodin/den vydrží zhruba půl roku. Co se týká bezdrátového dosahu, tak jsem dosáhl na více než 3 metry.

Senzor

Myš G602 je první, která je vybavená senzorem Delta Zero, což naznačuje, že bude mít skoro nulovou spotřebu. Je to krásně vidět, koukal jsem na to, že laser není vůbec vidět a to ani ve tmě. Po zapnutí na režim výkonu (viz. níže), laser svítí víc.

Bezdrátovost

Vždy jsem měl předsudky týkající se bezdrátových myší, myslel jsem si, že jsou na nic, baterka nic nevydrží, musí se často nabíjet…Co se stane, když mi baterky dojdou přímo uprostřed válečné vřavy?


Hned po tom, co jsem dostal myš, jsem změnil názor, bezdrátová je naprosto perfektní, nikdy vás nic neomezuje, můžete ovládat počítač z postele a neomezuje vás drát při hraní. Ještě přesně nevím, jak dlouho vydrží baterky, Logitech uvádí 1440 hodin bez seknutí – uvidíme.

Celkem často se dívám na seriály, s tím, že mám notebook spojený s televizí přes HDMI, pro přepnutí dílu jsem musel z postele vstát a přepnout si kapitolu, dnes to klidně udělám z pohodlí postele.

Myš se klasicky vypíná a zapíná na spodní straně. Celkem by mě zajímalo, jak se mění „spotřeba“ myši, když se nepoužívá a je zapnutá. Někdy se stává, že myš zapomenete vypnout.

Speciální tlačítka

Myš je herní tak jsou speciální, nastavitelná tlačítka samozřejmostí. Myš má klasicky dvě tlačítka a kolečko, navíc je vybavena rovnou osmi herními tlačítky označených G4 – G11. Šest jich je situováno hned nad palcem, další dvě jsou vedle ukazováčku, ty také slouží na přepínání DPi myši.

Já jsem neváhal a nastavil se hned všech 6 tlačítek pomocí softwaru, který se dá stáhnout na stránkách Logitechu. Logitech často své ovladače aktualizuje a doplňuje, nemusíte se bát, že by přestal své výrovky podporovat.

Ještě jsem zapomněl na jedno tlačítko, které je děláno jen na jednu věc, přepíná se s ním režim myši, dá se s ním zapnout na režim výdrže baterie, nebo výkonu. Osobně jsem moc rozdíly mezi těmito režimy nepoznal, mám myš nastavenou na režimu výdrže baterie.

Vady a nevýhody

Když se tak zamyslím, jaké nevýhody myška má, tak přijdu na to, že skoro žádný velký problém není, spíše maličkosti. Jedna z nich je třeba to, že boční tlačítka a kolečko jsou mírně hlučnější než tlačítka jiných myší, každopádně pokud máte sluchátka tak to neuslyšíte. Také musím říct, že jsou docela blízko od sebe, možná bych volil rozdílné umístění tlačítek, nebo jiný tvar tlačítek obecně. Mám jen takovou představu a možná že to i v Logitechu zkoušeli.

Možná je také škoda, že není nabíjecí, ale na baterky. Domnívám se ale, že kdyby byla s adaptérem musela by se častěji dobíjet, byla by větší, těžší a možná by měla i vyšší cenu.

Vychytávky od Logitechu

Jak jsem už psal, Logitech si opravdu hraje s každým detailem. Moc se mi líbí, například to, že pravé tlačítko je delší než levé, dále se mi moc libí efekt světla ukazující režim myši.

Vychytávky, co napadli mě

Já patřím k těm, kteří stále něco přenáší na flashce, napadlo mě, že by bylo dobré, kdyby se do mini přijímače dalo dát nějakou paměť, třeba jen 256MB, na přenos mých výkresů z desktopu na notebook. Bohatě by to stačilo, stejně tak písniček nebo čehokoliv jiného.

Dále mě napadalo automatické vypnutí myši, bylo by dobré, kdyby se myš sama vypla třeba po půlhodině nehýbání se, popř. po nekliknutí. Když tak ale nad tím uvažuji, možná by to taky nebylo ideální, při sledování filmů, nebo seriálů by se myš sama vypla, tudíž by to možná bylo nepraktické. Ocenil by uživatel větší výdrž baterie na úkor praktičnosti?

Hodnotit tuto myš pro mě bylo velice jednoduché, jedná se totiž o skvělý produkt. Nenašel jsem jedinou závažnou chybu! Přechod z drátové na bezdrátovou myš nebyl žádný problém, naopak teď budu preferovat myši bezdrátové. Myši bych dal 100 ze 100, ale nebylo by to správné, nikdy nemohu vědět, jestli není nějaká lepší myš.

Klady

- dlouhá výdrž baterie
- dobrá ergonomie
- dobré technické vlastnosti
- pekné balení a design
- nastavitelná tlačítka

Zápory

- myš není pro leváky

Hodnocení: 95%