Zavřít reklamu

Need for Speed: Hot Pursuit – Preview

Co si myslíme o NFS: Hot Pursuit

27. 8. 2010    

Need for Speed. Série, jenž dnes ve světě vyvolává velmi rozporuplné pocity. Na vině jsou zřejmě neustálé změny a hokusy pokusy, které se odehrály v posledních letech. Všeobecně je známo, že od titulu s podnázvem Most Wanted kvalita této značky strmě klesala a teprve poslední Shift dokázal nemožné a vrátil sérii zpét její zašlou slávu. Hráčům se začaly zamlouvat běžné okružní závody. Přestože byl Shift 2 již oznámen, vypadá to, že se ho dočkáme až v březnu příštího roku, zatímco v pravidelném ročním cyklu vyjde během listopadu tohoto roku Hot Pursuit. Je tohle dobrá volba? Posuďte sami, o co by mělo v novém Need for Speed: Hot Pursuit jít.

Posun v sérii nebo krok zpět?

Znalci dobře zaznamenali, že tento podtitul se v sérii již kdysi objevil, ale tentokrát mají v EA dobrý důvod, proč nový přírůstek nazvat stejně. Na E3 se objevil trailer, který naznačil, že nás opět čekají šílené honičky s policií, nabušená auta za mnohamilionové částky a další nezbednosti, přesně tak jak jsme na ně byli kdysi zvyklí. Ještě než si povíme více, mám pro vás jednu důležitou informaci. Na hře tentokrát dělá zkušené studio Criterion, jenž stojí za vynikající závodní sérií Burnout. Dá se tedy velice dobře předpokládat, že dojde i na hodně adrenalinové bouračky.

Hra na policisty a zloděje se vrací!

Základní herní složkou budou honičky. Je totiž pouze na vás, kterou stranu konfliktu si zvolíte. Budete policistou na straně zákona, jehož povoláním je lovit silniční piráty? Nebo se přidáte na stranu neohrožených závodníků, kteří udělají vše proto, aby byla policie bezmocná? Co se týče silnic, zřejmě se opět vrátíme hlavně na venkov, kde nás čekají klikaté silnice, serpentiny, a podobně. Honičky by se tedy měly stát podstatně adrenalinovější záležitostí a mnohem zábavnějším prvkem hry. Ale vraťme se zpět k volbě strany. Ať už si vyberete hru za policisty nebo závodníky, pokaždé na vás bude čekat plnohodnotná kampaň. Samotný vztah opozičních stran je popisován jako „pes, který honí králíka,“ s tím že policisté budou disponovat větší silou než závodníci. Aby každý hon měl trochu větší grády než jen pouhé ježdění, každá strana bude mít k dispozici několik power-upů, jako například zátarasy nebo radarová rušička. Takže nyní, když víte mezi jakými stranami barikády si budete vybírat, pojďme se podívat co nám nabídne herní svět.

Kde, jak a s čím budeme jezdit?

Děj Hot Pursuit se bude odehrávat na fiktivním území nazvaném Seacrest Country. Tento otevřený svět nám nabídne více než 160 kilometrů silnic a jiného povrchu pro ježdění. A jen tak pro srovnání, celá herní plocha bude asi čtyřikrát větší než Paradise City, známe ze hry Burnout Paradise. Ale kromě otázky kde budeme jezdit se konečně dostáváme k nejpodstatnější části Hot Pursuit, a to čím a jak budeme jezdit. Řídící model je popisován jako zábavný a přístupný, takže máme očekávát něco mezi arkádovým a simulačním stylem řízení, ale přitom to přesně nebude ani jedno z toho. Ale teď už konečně k našim rychlým kolům. Všechna auta, která se nalézají v Hot Pursuit, jsou licensovaná z reálného světa a celkový seznam aut si vysloužil přízvisek „všechna auta o kterých sníte, že budete jednou řídit.“ Jedná se třeba o Porsche Cayman S, Lamborghini Murcielago, Bugatti Veyron, Audi TT RS, Nissan GT-R SpecV (R35), ale některá auta budou unikátní pouze pro jednu stranu. Jedním z těchto kousků je Lambroghini Reventón, které ve hře uvidíte jezdit pouze s majáčkem a policejním zbarvením. Pár dalších jmen ze seznamu aut a kdo je bude moci používat můžete zjistit zde, na oficiálních stránkách hry, prázdných míst je ale stálo mnoho a my netrpělivě očekáváme jejich zaplnění.

Pochlubte se všem svými úspěchy

Zajímavým zpestřením hratelnosti je zkušenostní systém, nazvaný Bounty. Ten vám bude poskytovat informace o vaši akutální úrovni, ačkoliv zatím není jasné, k čemu toto přesně bude sloužit, vyjma informování o vašem jezdeckém umění. Hodnota vašeho Bounty je měřena jak při offline tak při online závodění a započítávají se do něj staré známé kousky, jako třeba jízda v protisměru, těsné míjení vozidel nebo ždímání tachometru na maximum. S Bounty systémem je také úzce spojena služba Autolog. To je v podstatě takový „herní Facebook“, tedy sociální síť implementovaná přímo do hry. Zde se budou zaznamenávat vaše dosažené achievement a rekordy, rovněž budete Autolog moci využít ke komunikaci a podobně. V podstatě je Autolog srdcem online hraní, protože vás bude také vyzývat k pokoření rekordů vašich přátel a celkově vzato se vám bude snažit najít nějaké to extra závodní vyžití.

Budeme jezdit jako šílení!

Jako poslední část tohoto preview jsem zvolil herní módy. Ty jsou sice tak důležité, že by si zasloužili zmínit dřív, ale vzhledem k tomu, že v této oblasti máme zatím velice kusé informace, nechal jsem je až nakonec. V podstatě jediný představený herní mód je honička Interceptor 1 vs 1, kdy se jeden hráč ujme role policisty a druhý závodníka, jenž se mu snaží uprchnout. Jakékoliv další singleplayerové i multiplayerové herní módy teprve budou odhaleny, ale víme, že v jednom závodě bude moci být maximálně osm hráčů.

Zavládne v nás opět touha po rychlosti?

Need for Speed: Hot Pursuit se snaží starými metodami vnést česrtvý vítr do světa závodních her. A možná se mu to i podaří. Zda-li se dočkáme plnohodnotného oživení série zjistíme 19. Listopadu tohoto roku, kdy Hot Pursuit vyjde na PS3, Xbox 360, Wii a PC. A do té doby drazí závodní přátele vytáhněte své volanty, oprašte své jezdecké rukavice a připravte se Need for Speed: Hot Pursuit sami otestovat.