Zavřít reklamu

Battlefield 5 má problémy! Předobjednávky jsou nízké

Střílečka Battlefield 5, která má hráče zavést do bojů 2. světové války má problémy s předobjednávkami.

16. 8. 2018     Zdroj

Tak toto asi čekal málokdo. Rozhodně si v EA nepředstavovali, že by se mohl jejich titul setkat s nezájmem. Battlefield 5 měl skvělou výchozí pozici. Battlefield 1 totiž ukázal, že boje v 1. či 2. světové válce jsou mnohem zajímavější, než fiktivní, a hlavně futuristické konflikty.

Battlefield 5 má potíže s předobjednávkami

Spoustu hráčů odradil první trailer, který byl ke hře vypuštěn. V něm byl kladen velký důraz na to, že v bitvách budou i ženy a rovněž se zde budou využívat pokročilé technologie. Pravdou je, že už Battlefield 1 nabízel alternativu skutečných bojů, ale Battlefield 5 přináší poměrně silné překročení limitů únosnosti. To se hráčům nelíbí a spoustu reakcí tak vydali skrze hashtag #NotMyBattlefield.

Ještě ke všemu se vyjádřil Patrick Sutherland z EA, že pokud se to hráčům nelíbí, tak hru nemusejí kupovat. A světe div se, oni to udělali. Tedy ne ještě doslova, ale na to, že titul vychází za dva měsíce, tak počet předobjednávek je prý velmi nízký. Navíc je tu problém v tom, že hra půjde proti tvrdé konkurenci v podobě Call of Duty: Black Ops 4 a Red Ded Redemption. A vůbec se po zveřejnění záběrů z RDR 2 nedivíme, že hráči nejdříve budou své peníze investovat do tohoto titulu.

Dnes bude zveřejněn nový trailer ku příležitosti akce Gamescom. Hra vyjde 19. října pro PC, PS4 a Xbox One.