Zavřít reklamu

Battlefield 4 v 17 minutovém gameplayi

Battlefield 4 k vidění v 17 minutovém videu. A vypadá poměrně slušně.

27. 3. 2013    

EA se rozhodla na to jít tentokrát chytře a ukázala z nového Battlefieldu asi více, než bychom vůbec čekali. Dá se předpokládat, že jde o stejnou ukázku, jakou před pár týdny vidělo pár vybraných lidí. Máme zde 17 minutové video, které ukazuje záběry z mise nazvané „Fishing in Baku“. Video pochází přímo z kampaně, takže jde o reálný gameplay a dokonce zajímavě zachycuje momenty jednoho týmu vojáků v němž se ocitnete.

Nejprve se ocitáme v kůži jednoho vojáka z týmu, který skončil na dně řeky společně s ostatními v uzavřeném voze. Jednoho z nich však není možné dostat ven a nastává vnitřní dilema, kdy se hlavní aktér musí rozhodnout zda prostřelí sklo a pustí vodu dovnitř, nebo se ještě pokusí kolegu dostat ven. Poté se vše vrací zhruba o 13 a půl minuty zpět, abychom zjistili, jak se jednotka do vody dostala.

Ukázka je údajně z PC verze, jde jasně poznat že DICE silně zapracovali na grafické stránce a také vypracovali nový engine FrostBite Engine 3, což znamená značně vylepšené technologické prvky. Battlefield 4 je zatím potvrzen pro PC, PS3 a Xbox 360. Next-gen zatím potvrzen nebyl, což je trochu divné, ale je možné že EA čeká na oznámení nového Xboxu. Server Polygon však uvádí, že PS4 verze je také v plánu, takže se dá předpokládat vydání i na next-gen.

Kampaň se má odehrávat v Šanghaji a na dalších různých místech po celém světě. Multiplayer se má lehce týkat i singleplayerové kampaně. Multiplayer má být celkem rozsáhlý a čeká nás opět řada vozidel a dopravních prostředků.