Zavřít reklamu

Among Us získalo cenu za nejlepší multiplayerovou hru roku. Ukázalo novou mapu

Maličká hra porazila obří konkurenci.

11. 12. 2020    

Multiplayerovy fenomén letošního léta, Among Us od studia Innersloth, získal na výroční udílení cen The Game Awards ocenění za nejlepší hru pro více hráčů. Ve své kategorii porazil takové giganty jako Animal Crossing: New Horizons, Call Of Duty: Warzone, Fall Guys: Ultimate Knockout a Valorant. Čtyřčlenné studio poděkoval všem za neustávající podporu a na veřejnost vypustilo ochutnávku z hraní na nové mapě. Na té se ocitneme na palubě obrovského vznášedla.

Čtvrtá mapa do hry přinese nové způsoby transportace po mapě, kdy ve videu můžeme vidět levitujici plošinku a jednoduchý žebřík. Nejzásadnější změnou ale bude možnost zvolit si, kde se hráčů objeví po každé ze schůzí. To otevírá více místa zrádcům, kteří se nemusí objevovat na stejných místech jako regulérní členové posádky. Ti se budou muset zase rozhodovat mezi bezpečím s ostatními a nejbližším místem pro vykonání nových úkolů.

Popularita Among Us, hry, která původně vyšla v roce 2018, astronomický narostla díky tomu, že ji začali ve velkých číslech hrát streameři na Twitchi. Hře taky svědčí její přítomnost na mobilních platformách, kde je dokonce oproti verzi na PC zcela zdarma, hráči se jen musí smířit s reklamami.

Nová mapa vy měla do hry dorazit někdy na začátku příštího roku. Among Us můžete stahovat zdarma na Androidu i na iOS.