Zavřít reklamu

Metro Exodus bylo odloženo až na příští rok

Bohužel pro všechny fanoušky postapokalyptických her bylo odloženo Metro Exodus.

16. 5. 2018    

Tohle je opravdu nepříjemná zpráva. Ostatně my v redakci se na poslední Metro hodně těšíme, a o to víc nás mrzí, že na něj budeme čekat déle, než se předpokládalo. Tvůrci ze 4A Games a Deep Silver potvrdili, že nový titul z této série nakonec dorazí až v příštím roce. Proč bylo Metro Exodus odloženo?

Původní datum vydání bylo stanoveno na podzim letošního roku. Bohužel nyní je přesunuto o půl roku dále. Do postapokalyptické Moskvy se tak podíváme až začátkem roku 2019. Důvod odložení oznámen nebyl, ale my bychom ho nepřipisovali potížím s vývojem, nýbrž ze strategických důvodů. Přeci jen vydavatel bude mít více informací o tom, co vše na podzim vyjde a zřejmě se zdá, že proti velmi silným značkám by mohlo mít Metro zbytečné potíže.

Opět se setkáme s Artyomem

Ve hře se opět ujmeme Artyoma, který nyní velí skupině Sparťanských Rangerů a vydávají se společně na východ, aby hledali lepší život a budoucnost. Tvůrci nově slibují větší využití vozidel na větší vzdálenosti, což zní velmi dobře. Opět nebude chybět všudypřítomný strach a pochmurná atmosféra. Navíc český distributor již před časem potvrdil, že hra bude mít české titulky.

Metro Exodus využije technologie ray-tracing, díky čemuž je možné nabídnout velmi věrné grafické zpracování. Stejně jako předchozí tituly, tak i tento se bude inspirovat světem, který vytvořil spisovatel Dmitrij Gluchovskij. Titul tak vyjde začátkem roku pro PC, PS4 a Xbox One.

Zdroj: gameinformer.com