Zavřít reklamu

Další díl The Legend of Zelda bude na Switchi vizuálně nádherný

The Legend of Zelda se v nejbližších letech dočká dalšího dílu, který využije Switch naplno.

7. 9. 2018     Zdroj

Sága The Legend of Zelda nás v minulém roce potěšila svým novým dílem, který nesl podtitul Breath of the Wild. Ten sám o sobě vypadal doslova kouzelně, ale jak nyní dodávají autoři z Nintenda, tak zdaleka titul neukázal plný potenciál konzole Nintendo Switch.

Nový díl The Legend of Zelda je již v přípravě

Eiji Aonuma, který působí jako producent celé série, to potvrdil. Dle jeho slov byl u titulu Breath of the Wild na vině fakt, že se hra vytvářela zároveň i pro Nintendo Wii U, aby mohla vyjít i pro aktivní hráče na této konzoli. Sám tvrdí, že je to na jednu stranu škoda, protože hra mohla být mnohem hezčí a možná i nabídnout rozsáhlejší možnosti.

Nicméně svými slovy dodává, že další díl už plně využije potenciál konzole Nintendo Switch. Znamená to, že bychom se měli dočkat mnohem lepší podívané a s mnoha zajímavými prvky. Zatím to ale nevypadá, že bychom se dočkali nějak brzo. Poslední díl je na trhu zhruba rok a půl a počítáme, že dříve, než na E3 se o dalším díle mluvit nebude.

Nintendo však ukázalo, že umí dobře i remaky původních dílů, a tak bychom se mohli dočkat něčeho z předchozí éry. Taková Twilight Princess či Skyward Sword v novém by nebyly vůbec k zahození.