Zavřít reklamu

Zeschuk a Muzyka se loučí s BioWare

Jednou to muselo přijít, ale stejně je nám smutno! Snad jen…hoši, děkujem!

19. 9. 2012    

Greg Zeschuk a Ray Muzyka  nadobro odcházejí od firmy BioWare. Důvodů může být hned několik. Nespokojenost, jakým způsobem se BioWare poslední roky prezentuje, špatná komunikace s lidmi na vyšších postech, finanční ztráty, horší realizování vlastních myšlenek, nebo postačí celková vyčerpanost a nechuť do dalších projektů.

Ray řekl, že se chce teď věnovat rodině, koníčkům, zkusit něco nového a neotřelého. Další působení v herním světě je nyní tabu. Avšak pohrává si s myšlenkou, že by rád  investoval a pomáhal ostatním začínajícím podnikatelům v IT oboru.  Podobně to cítí i Greg. Ten se bude věnovat mj. i své velké zálibě – pivu. Bude pracovat na show s názvem „Beer Diaries“.

BioWare vybrousilo mnoho zářivých diamantů např. skvostné  Baldur´s Gaty (letos vychází předělávka prvního dílu), dále Neverwinter Nights, Mass Effect, MDK 2, Jade Empire, Star Wars: Knights of the Old Republic nebo Dragon Age.

Ať už za jejich odchodem stál jakýkoliv rozhodující faktor, měli bychom si uvědomit, že končí jedna veliká éra nejen herní, ale i popkulturní historie. Panové zakladatelé, děkujeme!