Zavřít reklamu

Závodní hra Project Cars 3 představena. Vychází již v létě tohoto roku

Představení závodní hry Project CARS 3 zklamalo hodně fanoušků.

4. 6. 2020     Zdroj

project cars 3

Po třech letech od vydání Project Cars 2 se konečně dočkáme třetího dílu. Čekaní navíc nebude moc dlouhé, protože vydání hry Project Cars 3 se dočkáme v létě roku 2020. Z dostupných informací a traileru už navíc víme, že se Project Cars 3 poměrně dost změní a spíše se přiblíží ke hrám Need for Speed Shift, na kterých vývojáři ze Slightly Mad Studios pracovali ještě před vydáním prvního Project Cars.

A i když se dá ještě těžko hodnotit kvalita hry, tal fanoušci této závodní série nejsou s novinkou vůbec spokojeni. První dva díly totiž byly prezentovány i tvořeny v duchu závodní simulace, i když samozřejmě nešlo o hardcore simulátory jakými jsou třeba Asseto Corsa anebo iRacing. Project CARS nabízelo skvělý mezistupeň mezi realitou a úplnou arkádou. Třetí díl se však značně přiblížil k arkádě.

První náznaky již proběhly v oznamovacím traileru, který prezentoval úpravu aut a třeba i bourání do ostatních závodníků. Definitivní naděje na realistickou hrou pak zbortily první gameplay videa, ze kterých můžeme jasně vidět přiblížení k herním sériím GRID anebo Forza Horizon. Ostatně od minulého roku patří Slightly Mad Studios pod Codemasters, což jsou právě tvůrci hry GRID.

Otázkou tak zůstává, jestli Codemasters chtěli z Project CARS 3 udělat arkádovější hru, která se zavděčí právě hráčům série GRID, anebo šlo o plán Slightly Mad Studios. Na odpověď si pravděpodobně počkáme ještě nějakou chvíli, nicméně jestli půjde o dobrou hru se dozvíme brzy. Hra totiž vychází v létě 2020 na PC, PS4 a Xbox One.