Zavřít reklamu

Založte si vlastní bazárek v mobilním RPG TinyVale

Bezstarostné hledání vzácných artefaktů.

4. 1. 2021     Zdroj

Je radost vidět, že se někteří vývojáři vrhají do vývoje her na hrdiny s patřičně oriiginálními myšlenkami. Takřka každé RPG vás na začátku poplácá po zádech a laskavě vás popožene do světa plného všemožných nepřátel. TinyVale od studia The Carrot Studio na to jde úplně jinak. Namísto ostření meče otupělého od stovek pobitých démonů vám totiž do rukou dá lopatu nebo rybářský prut. Jak vám ale takové neužitečné předměty pomůžou při záchraně světa? Nijak, v TinyVale totiž nejste vyvoleným hrdinou, ale majitelem obchůdku, kterému na srdci leží hlavně pohoda jeho a obyvatel jeho vesničky.

Pohodová atmosféra hry na vás dýchne již z obrázků a videí. Malebná grafika signalizuje, že stresovat se budete jedině když se nešťastnou náhodou pokusíte ukrást mrkve z cizího záhonu. Hlavním úkolem je ve hře sbírat vzácné předměty a minerály a pomocí nich postupně bohatnout. Čím jste totiž bohatší, tím lepší předměty si můžete dovolit koupit, což vede k zpřístupnění stále nových částí herního světa. Dobrodružství v divočině prokládá TinyVale interakcí s vesničany, kterým čas od času pomáháte řešit jejich vlastní problémy.

TinyVale již vyšlo v minulém roce na smartphony s Androidem, v Google Play má jen málo hodnocení, všechna jsou ale pozitivní. Na iOS hra dorazí 13. ledna. Zaškrtnout si ji v App Storu můžete ale už teď. Hra je k dispozici zdarma.