Zavřít reklamu

Záhadné dveře v Demon’s Souls: Láká Bluepoint Games na remake Metal Gear Solid?

K odemknutí dveří možná hráče dovede podivný zvuk ze hry

19. 11. 2020     Zdroj

Remake Demon’s Souls podle všech recenzí předělevá původní hru naprosto geniálně. Jedou z priorit vývojářů z Bluepoint Games byla věrnost originálu. Zašli dokonce tak daleko, že ve hře nechaly některé bugy, aby se fanoušci původní hry cítili opravdu jako doma. Co ale v původní verzi na Playstation 3 chybělo jsou záhadné dveře v jedné z úrovní. Nikdo neví, kam vedou, nebo co se za nimi skrývá. Jeden ze zvukových assetů hry nám ale možná poskytl důležité vodítko.

V twitterovém příspěvku uživatel pod přezdívkou The Drunk Cat identifikoval jako jeden z podivných zvuků ve hře jekot robota Metal Gear Rex ze série Metal Gear Solid. O možné předělávce se hovoří už dlouhá léta, i když Konami žádnou oficiální snahu v tomot směru nevyvíjí. Celá původní trilogie vyšla ve vyhlazených HD verzích na Playstation 3 a Metal Gear Solid 3 se dočkal samostatného, ale sakra polovičatého remaku v podobě japonských pačinko automatů. Naposledy se o remaku mluvilo v souvislosti s registrací ochranných známek, které ale s největší praděpodobností Konami zabíralo pouze kvůli vydání úplně prvních Metal Gearů na GOGu.

Zvuk ve hře samozřejmě nemusí být jekotem robota, ale jen shodou okolností velmi podobným zvukovým efektem. Bluepoint Games jsou ale samosebou mistři remaků a remasterů, a komu jinému svěřit remake takové frančízy než prověřenému studiu, co má za sebou kromě Demon’s Souls i velmi povedené remastery Shadow of the Colossus a trilogie Uncharted. Stačí tedy počkat, než se dveře otevřou. Možná se za nimi objeví Solid Snake schovávající se v kartónové krabici.