Zavřít reklamu

Za rozšíření úložiště Xbox Series X si pořádně připlatíme

Když chcete technologickou vyspělost, šetřit nemůžete.

24. 9. 2020    

Cenu SSD disků oficiálně licencovaných pro rozšíření úložiště své konzole jako první představil Microsoft. nově představený SSD disk rozšíří jakýkoliv z nadhcázejících Xboxů o jeden terabajt úložného prostoru. Vzhledem k velikosti next-genových her, která narůstá i přes inteligentní design datových systémů, půjde o příjemné vylepšení. Co ale moc příjemné nebude, je cena, kterou za disk zaplatíme. Microsoft ji stanovil na 220 amerických dolarů (v přepočtu zhruba 5115 korun).

Dva šedivé pamětové disky k Xboxu.

Síla SSD disků se skrývá v malinkém balení. Zdroj: Polygon

Za šílenou cenu může technologická vyspělost. Next-gen konzole budou oslňovat svou rychlostí, a k tomu potřebují víc než starý točící se pevný disk. SSD v Xboxech používá rychlé rozhraní Nvme a je spojené přímo s procesorem pomocí PCIe 4.0. V kombinaci s dalším hardwarem v konzolích by měla rychlost přenosu dat atakovat hranici pěti gigabajtů za vteřinu.

A hry výrazně zrychlený přenos dat určitě využijí, jak se patří. Nejlepší ukázkou nových možností je určitě mezi dimenzemi poskakující Ratchet & Clank: Rift Apart. Využití SSD disků ovšem bude ovšem poznat i v méně jasných případech. Takový Cyberpunk 2077 už teď doporučuje hráčům na PC, aby ho raději instalovali na SSD.