Zavřít reklamu

Z konzole na mobily: Skládejte barevné bloky ve hře Flipon

Úspěšná hra si chce získat fanoušky i na smartphonech s Androidem.

21. 1. 2021     Zdroj

Flipon je dalším případem hry, která započala svůj životní cyklus na konzolích a počítačích a cestu si našla nakonec i na mobilní zařízení. Logická hra, původně chválená na PC i na Switchi, nyní vyšla na telefony s Androidem, kde se pokusí probojovat početnou konkurencí podobných hříček.

Pokud jen zavadíte pohledem o screenshoty nebo videa ze hry, bude vám určitě ihned jasné, o čem Flipon je. Jde o klasické spojování stejnobarevných bloků, jež světu poprvé představil už v polovině devadesátých let Tetris Attack. Hlavním tahákem nového mobilního portu ale má být hlavně relaxační atmosféra a charakteristický vizuální styl.

Hlavní hrdinkou hry je Kat a její posádka hroníků, kteří společně těží „flipové“ bloky v hvězdném systému Flipon. Jejich práci jim ale komplikovaného seskládávání kostiček do stejnobarevných skupinek kazí i pravidelně se objevující bossové. Hra nabízí moc hezké grafické zpracování všech zúčastněných postav a přes 75 úrovní, které míchají pět různých herních módů. Pokud by se vám hra proti počítači zdála nudná, Flipon obsahuje i lokální multiplayer.