Zavřít reklamu

Youtubeři – Zábava nebo zvrácenost?

Přijdou vám dnešní Youtubeři vtipní či je berete jako vrchol marnosti herní scény?

17. 1. 2016    

Ještě před pár lety jsme s nimi neměli vůbec tu čest. Nyní jsou všude kolem nás – Youtubeři. Co je na nich vlastně tak zajímavého a proč mají tolik věrných, někdy až nebezpečně fanatických fanoušků? Má smysl je vůbec sledovat v případě že se o ně dosud nezabýváte?

Co je vlastně Youtuber? Na to není jednoznačná odpověď. Pokud to vztáhneme na herní scénu, tak se jednalo o nadšence, kteří točili videa a snažili se tím zaujmout své fanoušky. Jednalo se však o herní videa, takzvaný Let’s Play. Youtuber hrál konkrétní hru a komentoval ji vtipnými hláškami. Někteří případně dávali vhodné tipy do hry, což se uchytilo zejména u hry Minecraft.

Postupem času se však u většiny Youtuberů projevil problém toho, že chtěli víc. Širší záběr, širší publikum. Ačkoliv sám toho nejsem příznivcem, tak jsem dokázal původní videa pochopit. To co je točeno nyní již nikoliv. Z jakého důvodu někdo natáčí své trapné nesmysly a výjevy ze života na kameru?

O to více je zarážející že se najdou lidé, kteří se na to dovedou dívat. Toto již pochopit nedokážu. Je to možná dané tím, že jsem již staršího data, než-li, většina pravidelných odběratelů. Co ale dnešní mladou generaci táhne na infantilních videích? Nelze na to odpovědět jednoznačně. Je to snad trapný humor, co je dokáže pobavit? Nechce se mi tomu příliš věřit. Charisma Youtubera? Možná v některých případech.

Rozhodně se najdou světlé výjimky. Někteří se stále snaží držet natáčení standardních herních videí a zůstávat u toho racionálně uvažujícími. Proto se ptám, má tento úpadek herní scéna zapotřebí? Nezašla tato sféra už příliš daleko?

Co si o tom myslíte vy? A jaký je celkově váš názor na dnešní Youtubery?