Zavřít reklamu

XCOM zřejmě prošel rapidními změnami

Z původní FPS akce, nakonec bude možná third-person akce, aneb jak XCOM prošel reinkarnací.

1. 10. 2012    

Akční FPS XCOM je oznámena již velmi dlouhou dobu. Pokud nám paměť dobře slouží, byla hra oznámena již v roce 2010. Od té doby je neustále odkládána a mluvilo se už několikrát o tom, že byla zrušena či kompletně přepracována. Vypadá to, že druhá varianta je správná.

Na internet se totiž dostaly nové screenshoty které naleznete níže a i když nebylo řečeno z jaké hry pocházejí, vypadají jakoby vypadly z právě připravovaného XCOMu. Hra tedy už možná nebude klasická FPS jak původně měla být, ale půjde o TPS, tedy hru z pohledu třetí osoby. Ostatně je to velmi pravděpodobné. Hra je totiž odsunuta až na fiskální rok 2014, tudíž má ještě spoustu času na dodělání.

Společnost 2K Marin, která za titulem stojí, vydala tyto screenshoty v rámci průzkumu, zda by hráči byli ochotní, za takovouto hru zaplatit plnou cenu. Tvrdí však, že nešlo o jakékoliv oznámení a nehodlá komentovat spekulace právě o tom, že se jedná o tu samou hru představenou už před lety. Mimochodem na hře pracuje studio, které má na svědomí FPS Bioshock 2.

Teoreticky by se mohlo jednat o zcela nový titul, ale není to příliš pravděpodobné. Spíše tedy byl původní koncept kompletně přepracován a vznikla tak úplně jiná hra. Z nového průzkumu vyšlo najevo, že tato hra vyjde na Playstation 3 a Xbox 360. PC verze nebyla zmíněna, což je paradoxní, vzhledem k tomu, že původně byl XCOM na PC připravován. Mohlo však dojít i na rozhodnutí, že se hra na PC nepodívá.

Uvidíme s čím nakonec vyleze 2K a třeba nás nakonec čeká nový titul z tohoto univerza.

Na XCOM u nás naleznete preview. Stejně tak i na připravovaný titul XCOM: Enemy Unknown. XCOM: Enemy Unknown byl podroben i našemu rozboru z demoverze. Tento titul vyjde již 12. října.