Zavřít reklamu

XCOM 2 – Preview

Na osobní počítače se řítí XCOM 2, který již v pátek ukáže kdo je králem strategií!

3. 2. 2016    

V zahraničí se již novináři mohou nechat oblažit tím, co přináší XCOM 2, my zatím stále čekáme. Než se vydání ale dočkáme, tak si přiblížíme, co můžeme od XCOM 2 čekat. A není toho málo.

xcom2-2

Rok 2035 přinese zkázu lidstva

V předchozím titulu se podařilo odvrátit mimozemskou invazi a nyní na vás čeká nová výzva. Asi málokoho překvapí, že se opět bude jednat o invazi mimozemšťanů. Tentokrát jsme v roce 2035 a mimozemská rasa téměř porazila lidstvo.

Jednotka XCOM navíc neexistuje, neboť došlo k jejímu rozdrcení. Někteří lidé se navíc přidávají na stranu utlačovatelů a vzniká na druhé straně odboje. Právě zde se dává do kupy několik zbylých členů kdysi proslulé jednotky. Dokáže se lidstvo ještě vzchopit?

Zásadních novinek nebude příliš. Ostatně základ hratelnosti zůstává ve své podstatě stejný. Podíváme se tedy na novinky, které druhý díl přináší. Tentokrát si budete moci zásadně přetvořit postavu k obrazu svému. Nastavení a možností bude přehršel. Ostatně postavu si budete moci nechat nakonfigurovat i ze základních typů.

xcom2-3

Očekávejte novinky v hratelnosti

Další novinkou budou tentokrát silnější nepřátelé. Abyste jim mohli způsobit nějaké poškození, tak budete nejdříve muset zlikvidovat jejich štíty. Samotné kulky totiž nebudou mít zpočátku žádný účinek, až ve chvíli kdy explozí odstraníte ochranný štít, tak budete moci protivníka zranit klasickou střelbou. Podobně jako v sérii Crysis, tady vaše postavy mohou nasadit exo-skelety, které je budou chránit před nepřátelskou palbou. Díky tomu dostanou bitvy zajímavější ráz a trochu více se bude muset taktizovat.

V předchozím XCOM: Enemy Unknown bylo poněkud nepochopitelné, že ať jste se plížili k nepříteli, jak jste chtěli, tak bohužel i tak hra vyhodnotila okamžitě, kde jste a nepřátelé měli výhodu prvního tahu. Dle slov autorů u XCOM 2 na tyto situace docházet nebude. Hra bude vnímat to, zda jste zůstali ve stealth módu či nikoliv. Dle toho vyhodnotí, kdo bude mít daný prvek překvapení a tedy i výhodu prvního tahu.

Ve hře nebude chybět ani multiplayer a velkou novinkou mají být náhodně generované mise. Autoři uvádějí příklad, že pokud během bitvy přijdete o jednotku, tak občas bude možné se pro ni vydat zpět. V rámci této mise se budou měnit pokaždé podmínky, tedy počty nepřátel, umístění jednotky, atd. Tento faktor zní velice zajímavě.

xcom2-4

XCOM 2 je už za dveřmi

Kromě těchto speciálních misí, vám budou zadávány náhodné vedlejší podmínky během misí. Dost se to podobá systému z her Assassin’s Creed. Díky tomu že je splníte, se vám otevřou lepší možnosti ohledně vylepšování jednotek a také jejich vybavení. V případě že o jednotku přijdete, budete moci výbavu zvednout a předat ji jinému.

xcom2-1

XCOM 2 působí velice dobrým dojmem. Ostatně v zahraničí již známky padají a hra je prý velmi zdařilá a zřejmě se jedná o jednu z nejlepších strategií, potažmo tahových her poslední doby. Hře jsou vyčítány jen občasné bugy, ty by však šly doladit nějakým budoucím patchem.

Chválen je však příběh, leveldesign a také design nepřátel, kteří jsou prý velmi nápadití a zdařilí. My se o kvalitách XCOM 2 přesvědčíme v nejbližších dnech a následně vám nabídneme recenzi. Ostatně XCOM 2 vychází již 5. února, tedy v pátek a to výhradně pro PC platformu.