Zavřít reklamu

Xbox Series X přinese grafické vylepšení her ve zpětné kompatibilitě

Milovníci Xboxu, jásejte!

1. 6. 2020     Zdroj

xbox series x

Příchod nové generace herních konzolí Xbox a Playstation se kvapem blíží. Zatímco o druhé zmiňované toho zatím mnoho nevíme, Microsoft informacemi o novém Xboxu rozhodně nešetří. Velmi zajímavé informace například nyní vyzradil šéf managementu Xboxu Series X Jason Ronald. 

Jason konkrétně poodhalil zajímavosti ohledně zpětné kompatibility her, která je u nynějšího Xboxu One jednou h jeho největších zbraní. Nelze se tak rozhodně divit tomu, že podporu zpětné kompatibility nabídne i next-gen konzole ve formě Xboxu Series X. A co je ještě lepší – tuto funkci posune ještě dál. Nejenže díky ní budeme moci hrát hry ze starších generací konzolí, ale zároveň vylepší jejich grafiku, čehož bude nová konzole schopná díky svému brutálnímu výkonu. Díky tomu bychom si tak měli i staré hry užít daleko více než kdy předtím. 

Jak přesně bude konzole schopná hry vylepšovat či zda bude ze strany vývojářů nutné určitým způsobem do vylepšovaných her zasáhnout není v tuto chvíli zcela jasné. Dá se však předpokládat, že bude vše probíhat nativně nebo v horším případě co nejjednodušeji to bude jen možné. Kvalitních her pro next-gen konzoli bude totiž v prvních měsících jejího života velmi pravděpodobně jako šafránu a tak je jasné, že by jí mohla právě tato vychytávka do jisté míry zachraňovat.