Zavřít reklamu

Xbox Game Pass mění jméno. Míří k otevřenější budoucnosti

U Xboxu nastává éra jednoduchosti

3. 8. 2020     Zdroj

Výhodná služba herního předplatného Xbox Game Pass mění jméno. Naprosto nekontroverzní změna nastává odnětím jména konzole z oficiálního názvu služby. Odteď si tak můžeme ušetřit trochu času při vyslovování jmen Game Pass a Game Pass on PC. Změnu Microsoft oznámil skrze příspěvky profilů služby na Twitteru.

Úprava pojmenování služby nahrává teoriím, že se firma bude chtít zbavit pevného spojení Game Passu se svou konzolí. Dlouhodobá strategie Microsoftu v herním byznysu nebude stavět na nabídce exkluzivních her a výkonných herních mašin, ale spíš zprostředkování jednotného prostředí na více různých přístrojích.

Sám šéf Xboxu, Phil Spencer, se nechal slyšet, že dlouhodobě se bude snažit dostat Game Pass i na konzole svých dlouholetých konkurentů. Ukázalo se však, že si Sony a Nintendo svůj vlastní ekosystém chrání a z dobyvatelů z amerického Redmondu moc velkou radost nemají.

Rostoucí důležitosti služby nasvědčuje i zrušení možnosti předplatit si na rok službu Xbox Live Gold, což podle některých zdrojů můžeme brát jako vodítko k integraci dalšího dílku skládačky do všeobjímajícího Game Passu. Dražší verze služby už teď nabízí intergovanou streamovací službu xCloud.