Zavřít reklamu

World of Warcraft na mobilech. Blizzard oznamuje své velké plány

Zamíří na mobily i samotné WoWko?

10. 2. 2021     Zdroj

Herní vydavatelstcí Blizzard oznámilo, že jeho herní studia mají v současné době ve vývoji několik mobilních titulů odehrávajích se ve světě World of Warcraft. Oznámení dokládá čím dál větší důvěru velkých společností v mobilní platformy. Prezident společnosti Bobby Kotick v pravidelném hovoru s investory zatím neuvedl žádné detaily, všechny projekty jsou ale podle něj v pokročilé fázi vývoje.

Podle Koticka se Blizzard snaží podporovat World of Warcraft pomocí řady prémiových titulů, které oživují zájem hráčské obce o úspěšnou značku. Několik mobilních titulů je v pokročilém stádiu vývoje. Hry prý mají fanouškům poskytnout příležitost zakusit známý svět zcela novými způsoby. Zda-li půjde o online RPG, strategii, nebo něco úplně jiného, není zatím jasné. Před několika lety se objevily zvěsti o možné warcraftovské variaci na Pokémon Go, její vývoj byl však s největší pravděpodobností zrušen.

Tituly ze světa Warcraftu nebudou prvním pokusem společnosti o průnik na lukrativní trh s mobilním hraním. V roce 2018 představené Diablo Immortal sice sklidilo při oznámení vlnu nevole, podle posledních reakcí na beta verzi hry se však jedná o povedený mobilní port klasické série. Mezi úspěšné mobilní projekty společnosti můžeme řadit i levobočka v podobě komického karetního Hearthstonu, který sám o sobě spustil lavinu digitálních karetních her. Pokud se tak tituly ze světa Warcraftu dokážou kvalitou vyrovnat těmto zmíněným hrám, budeme jenom rádi.