Zavřít reklamu

Week Over #7: Nové konzole jsou na světě, Xbox trhá rekordy, Avengers prodělávají miliony

Nové konzole jsou ve svém přirozeném prostředí.

16. 11. 2020    

Avengers

Hlavní zprávy

Konečně žijeme ve světě s novou generací konzolí. Xbox Series X a S vyšly 10. listopadu po celém světě, Playstation 5 dorazila 12. listopadu zatím jen do vybraných regionů, k nám se podívá 19. listopadu. Na konzole pějí noví majitelé chválu. Uprostřed pandemie jde pro mnoho z nás o zpestření depresivního období. Nějaké mouchy se přesto na nových zařízeních najdou.

Díky svému koordinovanému launchi po celém světě hlásí Xbox rekordní prodeje, pochlubil se šéf divize Phil Spencer. Zatím nejlepší výsledky vykázal launch Xboxu One, které se během prvních 24 hodin prodalo něco málo přes milion kusů. O konkrétní čísla se nyní společnost dělit nechce, víme ale alespoň jejich minimální hodnotu.

I po vydání se ale kolem konzolí vznášejí otazníky. Zejména Playstation vyjasňoval některé záležitosti ohledně budoucí podpory. Společnost se možná postaví odlišně k podpoře rozlišení 1440p, které původně zavrhla. Budoucí update systému by konzoli měl také umožnit přenášet obraz v rozlišení absurdních 8K. Dobrou zprávou je k vyjasnění kompatibility některých mikrofonů zabudovaných ve sluchátkách – konzole plně podporuje veškeré modely s integrovaným mikrofonem. Společně s vydáním konzolí a nadšením kolem nové generace hraní se ale jaksi zapomnělo na kritiku zvýšené ceny her. Přitom od Sony přišla informace, že se původně plánovalo zdražovat ještě nad nynějších 1999 korun za hru.


Playstation lákal na vydání nové konzole pár videi s celebritami. Příležitost vyzkoušet si přístroj naživo dostal herec Michael B. Jordan a tenistka Naomi Osaka. I když se ukázky soustředí hlavně na jejich vztah k hraní obecně, můžeme na nich vidět i záběry z nových her. Osaka si hlavně vyzkoušela i osmý Resident Evil, z kterého jsme toho zatím tolik ještě neviděli.


Playstation 5 a Xbox Series ovšem nebyly jediné nové konzole, co se minulý týden podívaly na trh. Nintendo protlačilo start vlastní nostalgické blbůstky Game & Watch. Digitální věcička obsahuje hry Super Marion Bros., Super Mario Bros.: The Lost Levels a hříčku Ball, ve které učíte věčně neposedného instalatéra v klidu stát a žonglovat. Pokud si chcete udělat výlet do minulosti, Game & Watch vás tam s jistotou doveze.


Jinak výrobci konzolí nezahálejí ani na obsahové frontě. Xbox prý plánoval nákup některého z japonských studií, přičemž v diskuzích se objevovala takévá jména jako je Capcom nebo Sega. Phil Spencer byl nucen všechno uvést na pravou míru s tím, že jde o nepodloženou spekulaci a společnost nic takového neplánuje.

Sony na druhé straně zřejmě koupí mistry remaků a remasterů Bluepoint Games. Ti stejně už pro japonského giganta tvoří exkluzivní obsah. Sony prý čekalo s finálním rozhodnutím na to, jak se vyloupne remake Demon’s Souls. Ten si vede v recenzích zatím úžasně, takže není už neexistuje překážka pro akvizici.


V herním průmyslu však neexistují pouze úspěšná vydání a kriticky ceněné hry. Square Enix odhalil své finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku, které označují Marvel’s Avengers jako obří neúspěch. Vývoj hry stál společnost obrovské peníze a ty se vrátily ani ze tří milionových prodejů, ani ze stěžejního multiplayeru, který hráči po vydání opustili v obřím množství.

Vyšlo 

Assassin’s Creed Valhalla

Studio: Ubisoft | Platformy: PC, Playstation 5, Playstation 4, Xbox Series, Xbox One | Metacritic: 81% (PS4) | Naše recenze: 88%

Spider-Man: Miles Morales

Studio: Insomniac Games | Platformy: Playstation 5, Playstation 4 | Metacritic: 85% (PS5)

Demon’s Souls

Studio: Bluepoint Games | Platformy: Playstation 5 | Metacritic: 91%

Call of Duty: Black Ops Cold War

Studio: Treyarch | Platformy: PC, Playstation 5, Playstation 4, Xbox Series, Xbox One | Metacritic: 82% (PS4)

Yakuza: Like a Dragon

Studio: Ryu ga Gotoku Studios| Platformy: PC, Playstation 4, Xbox Series, Xbox One | Metacritic: 81% (PC)

The Pathless

Studio: Giant Squid | Platformy: PC, Playstation 5, Playstation 4, iOS | Metacritic: 85% (PS5)

Sackboy: A Big Adventure

Studio: Sumo Digital | Platformy: Playstation 5, Playstation 4 | Metacritic: 78% (PS4)

Na konec

Pravidelně na konec zmiňuji Fall Guys a jejich rozrůstající se nabídku oblečků. Tento týden dostala hra nový update, který do ní vnesl více variace a hlavně kostým husy z Untitled Goose Game.


Zaklínač 3 pořád žije v srdcích hráčů jako jedna z nejlepších her vešech dob. Talentovaný umělec Kishi si ho zkusil představit jako pixelartovou adventuru.


Koronaviru neutečeme ani ve velkých hrách. Assassin’s Creed Valhalla díky podivnému rozhodnutí vývojářů obsahuje zmínku o Covid-19 v jednom z mailů v dějové lince ze současnosti.