Zavřít reklamu

Výsledek aukce THQ

Jak nakonec dopadla aukce společnosti THQ?

24. 1. 2013    

Společnost THQ odchází do věčných lovišť. Aukce proběhla a vše bylo nakonec roztříštěno a prodáno postupně, neboť se nenašel kupec, který by měl zájem o celou značku. A jak to tedy dopadlo?

Práva na Company of Heroes 2 a také celé studio Relic získala Sega. Ta investovala 26 milionů dolarů, čímž si zajistila výborné studio pod svá křídla.

Další kdo se odvážil investovat velkou částku byla společnost Koch Media. Ta celkově investovala do nákupu 28,1 milionů dolarů. Studio Volition ji vyšlo na 22,3 milionů dolarů, čímž získala práva na značku Saints Row. A taktéž za 5,8 milionů bylo zakoupeno studio 4A Games, které stojí za hrou Metro a nyní tedy Metro: The Last Light.

Take-Two investovalo 11 milionů do studia Turtle Rock a zajistalo si tím zatím neoznámenou hru Evolve.

Dále se do investice pustil Ubisoft a za 3,2 milionu koupil South Park: The Stick of Truth. Nakonec se ještě Ubisoft rozhodl koupit studio THQ Montreal, které pracuje na neoznámených hrách s pracovními názvy – Underdog a 1666.

 Poslední kdo se zapojil bylo německé studio Crytek, které koupilo práva na značku Homefront za 0,5 milionu dolarů.

Bohužel nikdo nezakoupil studio Vigil Games, které stojí za Darksiders a jeho druhým dílem. Studio bude prodáno v soudním řízení, pokud se nenajde kupec, dnes projevilo zájem studio Platinum Games, které momentálně dokončilo Metal Gear Rising: Revengeance.