Zavřít reklamu

Vše je jinak. Erebus není kódové označení chystaného PlayStationu 5, ale něčeho zcela jiného

Nadšení střídá zklamání. Alespoň ale máme o všem jasno.

31. 8. 2018     Zdroj

Včera se na světlo světa dostala obrovsky zajímavá zpráva, která prozrazovala údajné kódové označení chystaného PlayStationu 5. Jeho příchod je sice zatím ještě ve hvězdách, nicméně v posledních měsících je o něm slyšet čím dál více a tak je možné, že nás od jeho představení až tolik času nedělí. Když proto vyplulo na povrch kódové označení “Erebus” v kódech Unreal Enginu vývojářů z Epic Games, svět PlayStationu byl na nohou.

Označení Erebus by dávalo v souvislosti s PlayStationem smysl. Název totiž vychází ze staré řecké mytologie, přičemž i předešlá kódová označení pocházely z těchto končin. Namátkou lze zmínit Orbis jakožto kódové označení pro PS4 či Morpheus pro PSVR. Díky tomu se tak mnohým z nás zdálo označení Erebus vcelku pravděpodobné. Nicméně vše je jinak. 

Zase ten Fortnite … 

K celé zápletce se vyjádřili vývojáři z Epic Games, kteří prozradili, že označení Erebus používali jako označení Switch verze Fortintu v době, kdy tato hra ještě nebyla na Switch oficiálně potvrzena. A právě v té době se toto označení v kódu zakořenilo a zůstalo tam až do nynějška. 

Podtrženo, sečteno – PlayStation 5 je tedy stále zahalen spoustou tajemství, která se budeme muset pokusit rozklíčovat v následujících týdnech, měsících či letech. Ale kdo ví. Třeba se již brzy dočkáme úniku, který nám spoustu informací o této konzoli prozradí.