Zavřít reklamu

Vrátí se Princ z Persie?

Designér úspěšného Prince of Persia: The Sands of Time se snaží o návrat série.

12. 1. 2018    

Jedna z nejúspěšnějších značek Ubisoftu se možná vrátí. Snaží se o to Jordan Mechner, designér obou původních 2D dílů z 90. let a také pozdějšího rebootu značky z roku 2003, Prince of Persia: The Sands of Time. Ten na svém Twitteru zareagoval na dotaz americké modelky Christine Teigen, zda se se sérií stále počítá (prý se jí hra velmi líbila, ale nespecifikovala, který díl), slovy: „Znám pár dalších lidí, kteří to cítí stejně. Děláme vše pro to, aby se to stalo!“.

Série byla u ledu od roku 2010, kdy vyšlo vlažně přijaté pokračování The Forgotten Sands. Vzhledem k tomu, že duchovní nástupce Prince, série Assassin’s Creed, si po úspěšném letošním Origins (naše recenze) vede velmi dobře, není divu. Najdou se však tací, kterým chybí pohádková atmosféra a lineární hratelnost, kterou nabízel právě Princ z Persie.

Těm dává Mechnerova zpráva jistou naději. Zatím není známo, zda toto případné pokračování vyjde pod hlavičkou Ubisoftu, nebo se Mechner a jeho „komplici“ snaží odkoupit od francouzského giganta práva. Rozhodně ale tento pokus zní zajímavě, a o případném vývoji vás budeme informovat.