Zavřít reklamu

Virtuální realita v kompaktním balení podruhé a lépe. Unikl druhý Oculus Quest

Úspěšný Oculus Quest si vysloužil pokračovatele.

14. 9. 2020     Zdroj

Původní Oculus Quest byl prvním VR headsetem, ke kterému jste nepotřebovali připojit výkonný počítač. Všechny výpočetní jednotky měl už zabudované přímo v sobě. Nyní unikly informace o jeho nástupci. Oculus Quest 2 se má nově prodávat i v bílé variantě a nabídne řadu technologických vylepšení včetně lepšího displeje a výkonnějších vnitřností.

Nově nabídne Quest displej s o padesát procent hustším množstvím pixelů. Každé oko tak dostane příležitost si obraz prohlížet v rozlišení takřka 2K. Změnou prošlo i ovládací schéma headsetu. Ovladače neztrácejí svůj charakteristický vzhled, byly ale provedeny úpravy pro jejich lepší ergonomii a stejně jako celý přístroj by měli být o trochu menší a lehčí než jejich původní verze.

Co se týče výpočetní síly Questu 2, vylepšený přístroj nabídne procesor Qualcomm Snapdragon XR2, šest gigabajtů operační paměti a až 256 gigabajtů v úložišti. Kdyby ani takový výkon nestačil, nabídne headset možnost klasického připojení k počítači. Cena a datum vydání zatím nebyly oznámeny.