Zavřít reklamu

Virtuální realita? Pro Sony budoucnost, pro Microsoft nejspíš nikoliv

Virtuální realita se těší čím dál větší oblibě. Jak na to zareagují technologičtí giganti?

7. 11. 2018     Zdroj

Virtuální realita se stává mezi hráči čím dál oblíbenější a dá se očekávat, že se tento trend jen tak nezmění. Nabízí totiž možnosti, které jsme si ještě před pár lety ani nedokázali představit, díky čemuž nás může daleko více pohltit. I přesto na ní ale všichni nevsází. 

O budoucnosti virtuální reality se rozpovídal vývojář Mind Labyrinth VR Dreams. Ten se nechal slyšet, že je zcela evidentní, že obliba virtuální reality roste a že věří, že konzole nové generace budou dostatečně výkonné na to, aby mohly hráčům nabídnout nové fascinující zážitky právě ve VR. Tedy alespoň některé. 

Podle vývojáře se dá minimálně u Sony počítat s tím, že jeho budoucí konzole bude pro VR skvělá. To se dá lehce odvodit z úspěchu VR setu pro PlayStation, který je mezi hráči obrovsky oblíbený. Jelikož navíc hráčská základna prahnoucí pro virtuální realitě ještě poroste, Sony v ní vidí obrovský potenciál a nový PlayStation může směřovat právě tímto směrem. Zajímavé však je, že u Microsoftu nic podobného vývojář neočekává. “Microsoft virtuální realitu trochu ignoruje,” nechal se slyšet.

Obecně se dá označit postoj Microsoftu k virtuální realitě za velmi zajímavý. V minulosti sice prosakovaly zvěsti o plánované podpoře a dokonce i vlastním headsetu, nakonec však ze všeho sešlo a podpory VR jsme se na Xboxech nedočkali, přestože minimálně nejnovější One X by s ní problém neměl. Nechme se však překvapit, s čím nakonec Microsoft přijde.