Zavřít reklamu

Virtual Console pro Nintendo Switch není v plánu

Společnost Nintendo neplánuje pro Switch Virtual Console.

9. 5. 2018    

Když vycházela konzole Nintendo Switch, tak se poměrně hodně spekulovalo o tom, že by se na ní měla objevit takzvaná Virtual Console. Ta se však do dnešního dne na konzoli nenachází. Nintendo nyní potvrdilo, že jí bohužel ani nemáme očekávat, neboť v blízké době určitě není v jejich plánu.

Ačkoliv byly konzole Nintendo Wii a Nintendo Wii U kompatibilní, co se příslušenství a her týče, tak Switch tuto možnost nenabízí. Ostatně je logické, že fyzické kopie není možné přehrát. Switch totiž nemá optickou mechaniku ani v případě, že je ve svém docku. Očekávalo se, že skrze Virtual Console však bude možné emulovat hry z digitálních kopií. Tedy z Nintendo Store by tak byly hratelné starší tituly.

Nintendo svým vyjádřením zklamalo své fanoušky

Předpokládalo se, že zde bude podpora pro některé 3DS tituly, rovněž pro Wii a Wii U tituly a také GameCube. Většina hráčů tak žila ve velkém očekávání. Zástupci Nintenda ale nyní potvrdili serveru Kotaku, že na této možnosti se zatím vůbec nepracuje. Za nás je to ohromná škoda, protože Switch by tím rázem nabobtnal o obří knihovnu her a stal by se mnohem atraktivnějším.

Je ale možné, že nás čekají jiné způsoby, jak se ke hrám dostat. Zástupce Nintenda potvrdil, že v rámci prémiového členství, které startuje v září, bude možné si zahrát 20 her z NES (Nintendo Entertainment Systém).

Zdroj: wccftech.com