Zavřít reklamu

Vampyr už má na kontě téměř půl milionu kopií

Titul Vampyr s nádechem hororu zaujal hráče po celém světě. Na kontě má téměř půl milionu prodaných kopií.

13. 7. 2018     Zdroj

Vydavatel Focus Home Interactive se pochlubil prvními výsledky ohledně prodejů hry Vampyr, která vyšla začátkem června. Nám se v redakci velmi líbila a udělili jsme ji velmi pěkné hodnocení. Mohla za to zejména pěkná atmosféra a krásně udělané prostředí. Londýn z 19. století, který byl řádně nasycen krví, to byla téměř lahůdka pro milovníky Van Helsinga či Jacka Rozparovače.

Autoři hry Vampyr mohou být spokojení

Za celý měsíc se podařilo tomuto titulu prodat přes 450 tisíc kopií, což je poměrně solidní číslo. Je třeba říct, že Vampyr neměl tak ohromnou propagaci, a navíc se jedná o zcela novou značku. Aktuálně to studio považuje za slušný úspěch a doufá, že se podaří dosáhnout půl milionu prodaných kopií, což by neměl být problém. Velký úspěch by dle jejich slov byl, pokud by se prodalo celkově přes milion kopií. Nyní je téměř zaplacen vývoj této hry.

Ředitel studia Oskar Guilbert to okomentoval následovně: „Jsme velmi hrdí, protože od uvedení hry na trh se setkáváme s velmi kladnými ohlasy. Díky naší roli koproducenta budeme z komerčního úspěchu Vampyra v budoucnu velmi těžit.“

Důležité však je, že se nová značka uchytila a hráčům se líbí. Rozhodně bychom se nezlobili, ani za druhý díl, protože Jonathanův příběh byl velmi povedený. Uvidíme, zda se tvůrci rozhodnou titul nakonec koncipovat jako sérii nebo půjde čistě o jednu hru. Ale z našeho pohledu by byla škoda, kdyby se v něm nepokračovalo. Ostatně upírská tématika se ve hrách příliš neobjevuje a toto bylo po dlouhé době, kdy se tak konečně stalo.