V The Last of Us Part II na to nebude Ellie sama

V The Last of Us: Part II se Ellie nebude světem potloukat sama. Bude tím druhým Joel?

12. 7. 2018     Zdroj

Včera jsme zmiňovali, co nás čeká ohledně titulu Days Gone, který slibuje velmi divoký a živý svět. Dnes tu máme nové informace o The Last of Us Part II. Jak se ukazuje, tak ačkoliv nám nebyl Joel představen v trailerech jako postava, která se bude přímo podílet na ději, nakonec by tomu mohlo být jinak.

Ellie nebude cestovat sama

Není samozřejmě potvrzeno, že by se Joel měl objevit po boku Ellie. Nicméně Neil Druckmann nyní potvrdil, že mladá slečna nebude na celé putování sama. Měl by jí totiž doprovázet ještě nějaký charakter. To znamená, že si hra zachová svůj přístup a hratelnost, tak jako tomu bylo u prvního dějství. Nyní je jasné, že autoři nám záměrně ukázali na E3 pasáž, kde je Ellie sama.

Druckmann to doslova komentoval takto: „Ellie byla dříve NPC postavou, ale nyní je hlavním protagonistou, takže hráč ji bude ovládat. Mohu prozradit, že s Ellie bude nějaká NPC postava, která není zobrazena v E3 demoverzi.“

To pochopitelně rozvířilo diskuze o tom, zda se jedná o Joela nebo někoho jiného. Více pravděpodobná je však varianta, že s Ellie bude cestovat někdo nový. Rozhodně nepůjde o Donnu z demoverze, která je evidentně přítelkyní hlavní protagonistky. Nemusíme asi příliš hovořit o tom, že by zatvrzelé fanoušky nejvíce potěšila varianta, kdy by se vrátil Joel.

The Last of Us Part II zatím nemá datum vydání a očekává se, že by se měl objevit v příštím roce. Hra je exkluzivním titulem konzole PlayStation 4. Společně s Death Stranding by měla pomyslně uzavřít éru této konzole.