Zavřít reklamu

V listopadu na smartphonech nejvíce vydělávalo Honor of Kings

Ve světě mobilních her se nejvíce daří čínským vývojářům.

9. 12. 2020     Zdroj

Podle reportu analytické společnosti Sensor Tower se mezi mobilními hrami během listopadu nejvíce dařilo čínskému Honor of Kings. V Číně je mobilní hraní extrémně populární, nepřekvapí tedy, že i další dva nejlépe vydělávající tituly pocházejí ze stejné země. Trojici totiž doplňuje battle royale Playerunknown’s Battlegrounds a RPG fenomén Genshin Impact.

Všechny tři zmíněné hry vydělaly za listopad neskutečné sumy peněz. Na účet Tencentu přiteklo od hráčů Honor of Kings 230,5 milionů dolarů, ze kterých představovalo 96,4 procenta příjmy z Číny. Pro hru jde o meziroční nárůst o 62,5 procenta. Playerunknown’s Battlegrounds hlásí příjmy ve výši 173,8 milionů a pořád ještě relativní novinka v podobě Genshin Impact si přišla na 143 milionů dolarů.

Zajímavé je, že jako jediný ze trojice si většinu peněz nevydělal v Číně pouze Genshin Impact. To ukazuje globální vliv hry a extrémně úspěšné rozhdonutí inspirovat se v západních zemích extrémně oblíbeným Zelda: Breath of the Wild. Genshin Impact si pouze během posledních dvou měsíců přišel na 400 milionů dolarů.