V Číně uspořádali obří zátah na hackery z PUBG. Počet zadržených vám vyrazí dech

PUBG decimují hackeři. Nezbývá tak nic jiného, než proti nim vyrazit s policií.

12. 7. 2018     Zdroj

PUBG

Pokud jste vášnivými milovníky multiplayerovek, určitě mi dáte za pravdu, když řeknu, že nic nedokáže naštvat víc, než hacker, který díky zakázaným softwarům hru ovládá levou zadní. Bohužel však tento nešvar postihl téměř všechny online hry, PUBG nevyjímaje. V některých zemích ale překročilo toto podvádění již všechny meze, takže se proti němu vydavatelství snaží bojovat i s pomocí policie. Nejinak tomu je i v Číně.

Právě z Číny pochází spousty hacků, které lze při hraní PUBG využít ve svůj prospěch a hru tak bez větších problémů vyhrát. Vydavatel PUBG se proto rozhodl spolupracovat s tamní policií a hackery, kteří poškozují jejich hru a tím pádem i byznys, pozatýkat a postavit před soud. Ačkoliv by si však jeden myslel, že hackerů, kteří na těchto softwarech pracují, nebude žádné obří číslo, opak je pravdou. Zprávy z Číny totiž naznačují, že celkový počet lidí zatčených kvůli tomuto prohřešku je 141, což je skutečně velké číslo. 

Krom osob zajistili policisté při rozsáhlých raziích i spousty hardwarů od počítačů po mobilní telefony, které hackeři ke své “práci” využívali. Tyto předměty policisté samozřejmě použijí k dokazování jejich činů u soudu. 

Krokům vývojářů PUBG se však nemůžeme divit. Jejich hra totiž kvůli hackerům samozřejmě upadá, jelikož podvodní hráči odrazují od hraní hráče slušné. Hackeři se navíc prodejem hacků výrazně obohacují, kdy jsou za jeden den schopni prodejem zakázaných softwarů vydělat i tisíce juanů. 

Těžko říci, jaké tresty si dotyčné osoby nakonec odnesou. Faktem však je, že i přes zatýkání se nejspíš obliba hacků v PUBG příliš nesníží. Už nyní je totiž vlastní spousty hráčů a jejich vymýcení bude velmi těžké.