Zavřít reklamu

Upírské Vampire: The Masquerade – Swansong zamíří i na PS5. Co můžeme čekat?

Chtěli jste někdy ochutnat lidskou krev? Hra Vampire: The Masquerade – Swansong vám to umožní, a to již příští rok na konzolích nové generace a PC.

9. 7. 2020     Zdroj

Vampire: The Masquerade – Swansong

Letošní veletrh E3 byl sice kvůli koronavirové pandemii zrušen, ale to neznamená, že vývojáři nemohou rozdávat sliby na všechny strany i tak. Řada studií a velkých vydavatelů se tak uchýlila k vlastním prezentacím a konferencím, které vypouštějí do světa pomocí velkolepých streamů. Jednou z těchto akcí je i Nacon Connect, kde byla k vidění pěkná přehlídka chystaných titulů, kam mimo jiné patří i upírské RPG Vampire: The Masquerade – Swansong. Tato série má na kontě hezkých pár dílů a není se čemu divit, herní vody brouzdá již necelých 29 let. Nejnovější pokračování se tak má opět nést v duchu upírských hrátek, kdy budeme sát krev nevinným obětem a pod rouškou tmy se potulovat po střechách. Ačkoliv byla hra oznámena již v listopadu loňského roku, dozvěděli jsme se další důležité podrobnosti.

Nakonec si totiž zahrajeme rovnou za tři upíry s tím, že každý pochází z jiného klanu a disponuje jinými schopnostmi. Ty půjdou v průběhu hry pochopitelně vylepšovat, což potěší zejména milovníky RPG systémů a propracované hratelnosti. Záleží tedy jen na vás, zda si k oběti najdete cestu pomocí neodolatelného šarmu, nebo se k ní přikradete během deštivé noci. Každé rozhodnutí navíc bude ovlivňovat následující děj, a snadno se tak může zdát, že dobře dopadne jen jeden z vašich hrdinů. Zatím to vypadá, že se rozhodně máme na co těšit a nezbývá než doufat, že vývojáři naváží na dlouholetou poctivou tradici upírských her. Hry se dočkáme v roce 2021 jak na PC, kde bude k zakoupení na Epic Games Store, tak na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a Nintendu Switch.